Prohlášení Wolf-Henning Scheidera, předsedy představenstva společnosti ZF Friedrichshafen AG, dne 8. dubna 2020

Z důvodu koronavirové krize v současné době v ZF pracujeme na nejrůznějších opatřeních napříč celou naší společností – v praxi to znamená, že každý den posuzujeme situaci ve všech našich pobočkách po celém světě a také intenzivně pracujeme na možnostech, jak znovu zahájit výrobu a naše nepřímé aktivity. Do určité míry jsme zde dosáhli prvních úspěchů, protože situace v Číně se pomalu vrací k normálu, i když produkce i zde je stále výrazně pod úrovní, která byla před vypuknutím koronaviru.

Tam, kde je výroba zcela zastavena nebo funguje pouze v nouzovém režimu, ji plánujeme částečně obnovit v druhé polovině dubna. Toto postupné obnovení výroby považujeme za první krok k návratu do původního stavu.

Konec této krize je bohužel zatím v nedohlednu. Děláme vše, co je v našich silách, abychom co nejrychleji mohli fungovat jako dříve – v době před vypuknutím pandemie. Musíme však počítat s tím, že do konce roku nezvládneme dosáhnout původně plánovaných objemů výroby. Ve společnosti ZF držíme všichni pospolu. Jménem celého představenstva bych rád poděkoval všem zaměstnancům po celém světě, kteří se podílejí na překonání této krize.

whats-next

Vítejte v ZF

Pracujte pro ZF - jednoho z lídrů v oblasti technologií a inovací pro automobilový průmysl.

stage_shutterstock_132351707_small

#MobilityLifeBalance

Je stále obtížnější zvolit ze současné nabídky různých řešení mobility to nejlepší. ZF tuto výzvu zdůrazňuje ve své kampani a nabízí celou škálu možností pro lepší a udržitelnější mobilitu pro každého z nás.

ZF Friedrichshafen AG

ZF je technologický koncern s celosvětovou působností dodávající systémy mobility pro osobní automobily, užitková vozidla a průmyslovou techniku. Ve svém rozsáhlém portfoliu technologií nabízí ZF celková řešení pro zavedené výrobce automobilů, poskytovatele systémů mobility i nově vznikající podniky v odvětví dopravy a mobility. Těžištěm dalšího rozvoje systémů ZF je digitální propojení a automatizace. ZF umožňuje vozidlům vidět, myslet a jednat.

Koncern ZF má 148 000 zaměstnanců přibližně ve 240 závodech a pobočkách ve 41 zemích světa. V roce 2019 generovala společnost ZF tržby ve výši 36,5 miliardy EUR a vynaložila sedm procent svého prodeje na výzkum a vývoj.

ZF byla založena v roce 1915 a od svých počátků jako specializovaný poskytovatel leteckého průmyslu se vyvinula do globální technologické skupiny pro mobilitu. Akcionáři skupiny jsou nadace Zeppelin-Stiftung, která je spravována městem Friedrichshafen, s 93,8 procenty a nadace Dr. Jürgen a Irmgard Ulderup Stiftung z Lemförde s 6,2 procenty.

O společnosti

ZF v České republice

ZF je v ČR zastoupena v sedmi městech, a to v Klášterci nad Ohří, Žatci, Plzni, Stankově, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Staré Boleslavi. Ve Zlíně se nachází odštěpná pobočka plzeňského vývojového centra. Společnost zaměstnává v zemi přibližně 3 200 lidí. V roce 2018 dosáhla ZF v České republice tržeb ve výši téměř 330 mil. € (cca 8,5 mld. Kč).

Práce v ZF

What's next? Join ZF

Ať už v oblasti výzkumu a vývoje, IT, výroby nebo v obchodní administrativě - ZF nabízí rozmanité a zajímavé možnosti v mnoha pracovních odvětvích!

Obsazujeme klíčové pozice

Diagnostický inženýr v Plzni

Chcete se podílet na vývoji nových technologií pro automobilový průmysl? Hledáme kolegy se zaměřením na hybridní vozy a elektrické pohony, nebo na automatické převodovky.
  • Vaším úkolem bude parametrizace a kalibrace diagnostických a software řídících funkcí. Odladění těchto funkcí bude probíhat jak na HiL systémech, tak i přímo ve vozidlech.

Výroba v Klášterci

Výroba vozidel šetrnějších k životnímu prostředí je budoucnost. Proto rosteme! Pro naší pobočku v Klášterci nad Ohří hledáme nové členy týmu.

Výzkum a vývoj v Plzni

Hledáme nové kolegy a kolegyně do vývojového centra, se zaměřením na vývoj automatických převodovek pro osobní automobily předních světových značek.

Logistika a nákup v Klášterci

Přidejte se k nám a podpořte náš růst výroby! Pro naší pobočku v Klášterci nad Ohří hledáme nové členy týmu.

MOŽNOSTI SPOLUPRÁCE PRO STUDENTY - NASTARTUJ SVOU KARIÉRU V ZF

Nabízíme práci studentům

Ukončil/a jsi studium a chtěl/a bys skvělou práci na plný nebo částečný úvazek? Prozkoumej naši aktuální nabídku pozic pro absolventy a nenech si tak utéct šanci stát se součástí ZF. Ve všech pobočkách máme zkušené týmy, které se s tebou podělí o své znalosti a zkušenosti. Budeš mít možnost podílet se na zajímavých projektech, vývoji technologií budoucnosti a mnoho dalšího. Aby ses u nás lépe zorientoval/a, máme pro tebe připravené i školení, které tě seznámí s celou firmou.

Bakalářská nebo diplomová práce

Hledáš-li zajímavé téma pro svou bakalářskou nebo diplomovou práci, neváhej a ozvi se nám! Naši odborníci ti rádi pomohou.

Formula Student

ZF podporuje studenty, kteří jsou šikovní, vynalézaví a soutěživí! Jedeme v tom s vámi! Již od roku 2007 organizuje společnost ZF závodní campy pro týmy sponzorované skupinou. V současnosti podporujeme 26 týmů z celého světa. Kolem 60 techniků a odborníků z různých specializovaných oddělení ZF poskytuje mladým talentům pomoc a inspiraci. Kromě svého know-how nabízí ZF týmům high-tech závodní komponenty, finanční pomoc, ale také pořádá teambuildingové akce.

ZF ve světě

Produkty a technologie

Díky intenzivnímu výzkumu společnost ZF vyvíjí příslušné technologie a určuje trendy efektivity, bezpečnosti, autonomního řízení, eMobility a digitalizace.
Prostřednictvím špičkových technologií a osvědčených produktů ZF pomáhá přepravovat zboží z místa A do místa B a bezpečně dopravit cestující do jejich cíle. Oblasti uplatnění produktů ZF jsou však ještě rozmanitější: nabízí využití jak v automobilovém průmyslu, tak i mimo silnice.

vision Magazine

Náš online magazín představuje všechny stránky společnosti ZF. V publikovaných zprávách, videích a v reportážích ze zákulisí odhalíte, jak společnost formuje mobilitu budoucnosti.

Zahraniční pracovní příležitosti

V ZF máte příležitost pracovat v mezinárodním prostředí, podílet se na vývoji a výrobě široké škály produktů, jejichž následná distribuce probíhá napříč různými trhy a odvětvími. Navíc, v tomto neustále rostoucím a dynamickém prostředí máte šanci růst a zároveň hrát zásadní roli při určování globálních trendů budoucnosti.

Servisní služby

ZF Aftermarket je spolehlivým partnerem po celou dobu životnosti vašich vozidel a aplikací. Podporujeme vás pomocí naší komplexní servisní sítě a poskytujeme kompletní sortiment poprodejních služeb.

Poznej ZF ještě víc