see. think. act.
BAC2023-FutureStarter-header_EMobility created by 'Z0132191 (Marketa Svatkova) (Marketa Svatkova)' on uploading a picture in project 'i18n Czechia'

ZF v České republice

ZF je v ČR zastoupena v deseti městech, a to v Brně, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Klášterci nad Ohří, Plzni, Praze, Staňkově, Staré Boleslavi a Žatci. Ve Zlíně se nachází odštěpná pobočka plzeňského vývojového centra. Společnost zaměstnává v zemi více než 3 500 lidí.

ZF v České republice
Frýdlant
Liberec
Jablonec nad Nisou
Klášterec nad Ohří
Žatec
Hlavenec
Praha
Plzeň
Staňkov
Brno
Zlín
Frýdlant

ZF Aftermarket ve Frýdlantu

ZF Automotive Czech

Repasováním výrazně snižujeme naši uhlíkovou stopu a tím šetříme naše životní prostředí. V repasování vidíme budoucnost – pojďte ji tvořit s námi! Přidejte se k nám! Pro naší pobočku ve Frýdlantu hledáme nové členy týmu.

Liberec

ZF Automotive Czech

ZF v Liberci

V rekonstruovaných prostorech vzniklo zázemí pro několik vývojových oddělení, konkrétně oddělení jízdních zkoušek, oddělení měření hluku a také HiL laboratoř pro simulace virtuálních jízdních zkoušek.
Přidejte se k nám! Pro naší pobočku v Liberci hledáme nové členy týmu.

Jablonec nad Nisou

ZF Automotive Czech (výroba a vývoj)

ZF v Jablonci nad Nisou

Zabýváme se výrobou diskových brzd, mechanických ručních brzd, elektrických parkovacích brzd, předních diskových brzd, elektrických a mechanických aktuátorů. Pojďte s námi vyrábět brzdy budoucnosti.

Klášterec nad Ohří

ZF Electronics Klášterec

ZF v Klášterci nad Ohří

Nemontujeme díly, neskládáme auta. Jsme specialisté na výrobu čisté technologie budoucnosti. Výroba vozidel šetrnějších k životnímu prostředí je budoucnost. Proto rosteme!

Žatec

ZF Chassis Systems Žatec

ZF v Žatci

ZF Chassis Systems Žatec je nejmladším členem rozrůstající se skupiny výrobních závodů pod značkou ZF v České republice. Jeho výstavba byla zahájena v září 2017 na "zelené louce", v průmyslové zóně Triangle u Žatce.

Hlavenec

ZF Passive Safety Czech

ZF v Hlavenci u Staré Boleslavi

V roce 1995 vznikla v České republice divize bezpečnostní pásy, která nejdříve působila také v Řepově. V říjnu 1998 přesunula svou výrobu do Hlavence u Staré Boleslavi. V roce 2015 došlo k fúzi společností ZF a TRW. Společnost od té doby nese nové jméno ZF Passive Safety Czech s.r.o.

Praha

WABCO Office - divize CVS

ZF v Praze

Pražský tým je členem divize CVS a stará se o dodavatele užitkových vozidel, od nákupu až po kvalitu. Kancelář v Praze byla založena v roce 2016 v moderní kancelářské budově Aviatica Office na jihovýchodě hlavního města. Pražský tým se neustále rozrůstá a proto se zde také můžete například setkat s obchodními zástupci odpovědnými za různé značky.

Plzeň

ZF Engineering a ZF OPENMATICS

ZF v Plzni

ZF Engineering Plzeň s.r.o. se jako vývojové centrum podílí na tvorbě produktů napříč celým portfoliem ZF.

ZF OPENMATICS je specialistou na konektivitu v oblasti pokročilé telematiky a digitalizace vozového parku.

Staňkov

ZF Staňkov

ZF v Staňkově

ZF Staňkov vyrábí nápravy pro stavební a zemědělské stroje a převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků. Výstavba závodu byla zahájena v říjnu 2008 na „zelené louce“ v Ohučově, sériová výroba byla zahájena v září roku 2009.

Brno

WABCO Ofice - divize CVS

ZF v Brně

V Brně má ZF menší obchodně technické kanceláře divize CVS, nacházející se v nejvyšší budově v České republice a to až ve 21. NP. Poskytují zde komplexní zákaznický servis, podporují výrobce vozidel a z oblasti Aftermarketu spravují a neustále se budují síť nezávislých distributorů pro ČR a SR.

Zlín

ZF ve Zlíně

detašované pracoviště ZF Engineering Plzeň

Zázemí vývojového centra se našlo přímo v srdci akademického prostředí, a to v budově Fakulty aplikované informatiky, Univerzity Tomáše Bati. Část kanceláří máme přímo ve Vědeckotechnickém parku ICT. Zlínský tým se zaměřuje na vývoj a testování software pro oblast eMobility.

Výroba v České republice

V tom, co vyrábíme, vidíme budoucnost! Chceš se stát její součástí?

V České republice vyrábíme:
 • Brzdy a jejich komponenty
 • Výkonovou elektroniku pro elektromobily
 • Nápravy pro stavební a zemědělské stroje
 • Převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků
 • Bezpečnostní pásy, zámky západky a horní nastavení
 • Podvozky

Vývoj v České republice

V tom, co vyvíjíme, vidíme budoucnost! Chceš se stát její součástí?

V České republice vyvíjeme:
 • SW a HW
 • Mechatronické prvky
 • Mechanické komponenty

A to pro systémy jako jsou elektropohony, automatické převodovky, adaptivní tlumiče. Nejen pro osobní auta, ale také pro užitkové vozy a průmyslovou techniku.

 • Veškeré komponenty brzdového systému pro osobní automobily
 • Kompletní řešení pro telematiku, sledování zboží a diagnostiku vozidel


Podrobnější informace o jednotlivých pobočkách

ZF Aftermarket ve Frýdlantu - ZF Automotive Czech

Zaměstnavatel roku 2022 – 3. místo v Libereckém kraji

Repasováním výrazně snižujeme naši uhlíkovou stopu a tím šetříme naše životní prostředí. V repasování vidíme budoucnost – pojďte ji tvořit s námi!

ZF Frýdlant, dříve známý jako TRW Automotive Czech s.r.o., vznikl v roce 1999 přesunutím tehdejšího skladu náhradních dílů z mateřského závodu v Jablonci nad Nisou. Distribuce náhradních dílů byla ukončena v roce 2007, ale výrobní činnost specializovaná na výrobu brzdových kotoučů a repase brzdových třmenů a řízení pokračuje úspěšně dodnes.

 • Vyrábíme brzdy a řízení (nové i repasované) pro významné světové automobilky. V současné době dodáváme jak náhradní díly do velkoobchodní sítě prodejců, tak díly přímo pro výrobce automobilů. Mezi repasované produkty patří například brzdové třmeny, hydraulicky posilované i manuální řízení pro osobní automobily a brzdové třmeny i plně integrované posilované řízení pro nákladní vozidla.
 • Výroba brzdových kotoučů, brzdových systémů a systémů řízení
 • V ZF Frýdlant momentálně pracuje 650 zaměstnanců

ZF v Jablonci nad Nisou - ZF Automotive Czech (výroba)

Zaměstnavatel roku 2022 – 3. místo v Libereckém kraji

Pojďte s námi vyrábět brzdy budoucnosti.

Historie vývoje a výroby brzd začala v Jablonci v roce 1953, založením národního podniku Autobrzdy. Na přelomu století byl závod koupen americkou nadnárodní firmou TRW Automotive, která se v roce 2015 spojila se společností ZF Friedrichshafen AG. TRW se tak stává pátou divizí koncernu ZF s názvem Active & Passive Safety Technology.

Zabýváme se výrobou diskových brzd, mechanických ručních brzd, elektrických parkovacích brzd, předních diskových brzd, elektrických a mechanických aktuátorů. Součástí našeho závodu jsou obráběcí centra, montážní linky, laboratoř, měrové centrum a další odborná oddělení.

Převážná část výroby probíhá v Jablonci nad Nisou. V průběhu roku 2018 byla část obrábění přemístěna do naší nové pobočky v Rychnově u Jablonec nad Nisou. Kromě toho zde byla zavedena i nová unikátní technologie v rámci ZF – barvení brzd.

Jsme hrdí na to, že vyrábíme brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Rolls - Royce, Hyundai, Škoda atd.

ZF v Jablonci nad Nisou - ZF Automotive Czech (vývoj)

Zaměstnavatel roku 2022 – 3. místo v Libereckém kraji

Pojďte s námi vyvíjet brzdy budoucnosti.

Co zahrnuje náš vývoj? Zabýváme se vývojem a konstrukcí součástí brzdového systému a testováním prototypů na testovacích stavech a přímo v autech na testovacích okruzích.

Testujeme také software řídicí jednotky EPB a jednotlivých komponentů.

Vyvíjíme, konstruujeme a testujeme podtlakový posilovač a hlavní brzdový válec s nádržkou brzdové kapaliny, přední i zadní kotoučové brzdy, včetně elektrické parkovací brzdy.

Práce jabloneckého vývoje zahrnuje i testování brzdných asistentů ABS a ESP v různých fázích vývoje i výroby.

Naše oddělení výpočtů realizuje výpočty metodou FEM na virtuálních modelech.
Součástí výpočtů jsou i pevnostní analýzy, topologická optimalizace a dynamické analýzy hluku.

Jsme hrdí na to, že vyrábíme brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Audi, Mercedes, Renault, Peugeot, Hyundai, Škoda atd.

Vývojové centrum se v minulých letech rozrostlo i díky čerpání finančních prostředků z EU.

Realizace projektu "Rozšíření technologického centra"

Soupis majetku pořízeného z dotačního projektu

ZF v Liberci - ZF Automotive Czech

Nové vývojové centrum

Nové vývojové centrum ZF Liberec vzniklo z důvodu nedostatečné kapacity pro umístění testovacích stavů v Jablonci nad Nisou. Do Liberce se přesunula část jabloneckého vývoje. V rekonstruovaných prostorech vzniklo zázemí pro několik vývojových oddělení, konkrétně oddělení jízdních zkoušek, oddělení měření hluku a také HiL laboratoř pro simulace virtuálních jízdních zkoušek. Do konce roku 2023 se přesune ještě oddělení Fatigue, kde budou probíhat únavové testy na rezonátorech. Dále se zde nachází velkoprostorová garáž pro přípravu testovacích aut na jízdní zkoušky a E-laboratoř pro přípravu instalací měřicí techniky do aut.

 • Pobočka v Liberci je součástí ZF Automotive Czech
 • Byla založena roku 2023 a momentálně má 50 zaměstnanců
 • Mezi hlavní oblasti vývoje patří konstrukce a testování součástí brzdového systému, testování a ověřování komponentů brzdového systému na testovacích stavech a přímo v autech na testovacích okruzích.
 • Testuje se zde také software řídicí jednotky EPB a souvisejících komponentů.
 • Na pobočce se vyvíjejí a testují také podtlakové posilovače a hlavní brzdové válce s nádržkami brzdové kapaliny, jednotky EBC a jednotky IBC (modernější a sofistikovanější náhrada za brzdový posilovač, hlavní brzdový válec a jednotku ABS a ESP), nutné z hlediska regenerativního brzdění, přední i zadní kotoučové brzdy, včetně elektrických parkovacích brzd.

ZF v Klášterci nad Ohří - ZF Electronics Klášterec

Nemontujeme díly, neskládáme auta.

Jsme specialisté na výrobu čisté technologie budoucnosti.

ZF Group je předním dodavatelem pro automobilový průmysl. ZF Electronics Klášterec, jako člen divize E-mobility, je předním lídrem v zavádění technologií pro elektromobilitu v automobilovém průmyslu.

Výroba vozidel šetrnějších k životnímu prostředí je budoucnost. Proto rosteme!

Z 3000 m2 na 9000m2 výrobní plochy. Naše výroba je chirurgicky přesná a laboratorně čistá. Do našeho týmu hledáme další chytré lidi, kteří spolu s námi, z Česka, změní dějiny automobilového průmyslu.

 • V ZF Klášterec momentálně pracuje více než 600 zaměstnanců.
 • Pobočka se zaměřuje na výrobu výkonových elektronik do elektromobilů.
 • Našimi výrobky jsou vybavovány automobily prestižních značek jako Daimler, BMW apod.

V ZF Electronics Klášterec nad Ohří byla zahájena realizace projektu Zero Emission Factory. Cílem projektu je snížení emisí skleníkových plynů a snížení množství nakupované elektrické energie. Ve dvou etapách se realizuje instalace fotovoltaické elektrárny sloužící pro vlastní spotřebu ZF Electronics Klášterec.

 • V rámci 1. etapy se realizuje stavba fotovoltaické elektrárny na střechách výrobních hal o výkonu 998,00 kWp. Tento projekt je spolufinancován Národním plánem obnovy na základě rozhodnutí ministra průmyslu a obchodu.
 • V rámci 2. etapy se realizuje stavba fotovoltaické elektrárny na zelených plochách o výkonu 412 kWp. Tento projekt je spolufinancován Modernizačním fondem na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

ZF v Plzni - ZF Engineering Plzeň

Zaměstnavatel roku 2022 – 2. místo v Plzeňském kraji

Podílejte se na vývoji aut budoucnosti

ZF Engineering Plzeň s.r.o. se jako vývojové centrum podílí na tvorbě produktů napříč celým portfoliem ZF. To zahrnuje pohonné ústrojí osobních automobilů, nákladních a užitkových vozidel (stavební či zemědělské techniky), autobusů, lodí i letadel. Důležité jsou pro nás také projekty z oblasti eMobility.

Plzeňská pobočka se zabývá oblastí elektroniky a SW, konstrukce, výpočtů, vývoje HW a mechatroniky a to jak na funkční, tak i systémové úrovni. Zároveň se vývojáři zapojují do vývoje různých SW nástrojů pro automatizaci a umělou inteligenci. V roce 2007 pracovalo v ZF Engineering zhruba 50 inženýrů, dnes zde vyvíjí systémy více než 700 talentů. Růst společnosti nespočívá jen v počtu zaměstnanců, ale i v technologiích, které jsou při vývoji používané, pro příklad můžeme uvést speciální laboratoře pro testování výkonové elektroniky, enviromentální testování.

Největší proměnou prošlo vývojové centrum ve svém rozsahu činností. Za poslední dobu se totiž změnil charakter práce od naplňování dílčích úkolů k projektově orientovaným činnostem s plnou zodpovědností za svěřenou oblast.

Dotační projekt II - program POTENCIÁL - I. VÝZVA

Dotační projekt III - program POTENCIÁL - V. VÝZVA

Dotační projekt IV - program POTENCIÁL - VI. VÝZVA

Dotační projekt V - program POTENCIÁL - VII. VÝZVA

I v roce 2022 jsme partnerem Czechitas

ZF v Plzni - ZF OPENMATICS

Pracujeme na inteligentním způsobu propojení celého světa

ZF OPENMATICS je specialistou na konektivitu v oblasti pokročilé telematiky a digitalizace vozového parku.

Máme svoji vizi žít v otevřeném světě, který je bezpečně a inteligentně propojen. Abychom toho dosáhli, vyvíjíme řešení pro budoucnost, která budou podporovat digitalizaci v průmyslu, stejně jako globalizaci v obchodě a logistice. Pracujeme zde s technologiemi budoucnosti, abychom pomohli přepravním, logistickým a výrobním společnostem připravit jejich podnikání na budoucnost a zároveň šetřit čas i náklady. Přispíváme tak k větší efektivitě, šetření nákladů a k lepšímu životnímu prostředí.

Dnes je digitalizace a inteligentní konektivita klíčovým trendem ve všech částech ekonomiky. To je důvodem, který vedl ZF k založení společnosti ZF OPENMATICS, svého specialistu na konektivitu. Vyvíjíme řešení konektivity v oblasti telematiky, sledování majetku, diagnostiky vozidel a digitalizace průmyslové výroby. Jedním z telematických systémů, kterým se zabýváme, je produktová řada ZF Bus Connect - zfbusconnect.com

ZF Staňkov

Vyrábějte s námi nápravy a převodovky pro těžkou techniku

ZF Staňkov vyrábí nápravy pro stavební a zemědělské stroje a převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků. Výstavba závodu byla zahájena v říjnu 2008 na „zelené louce“ v Ohučově, sériová výroba byla zahájena v září roku 2009. V současné době se vyrábí na osmi výrobních linkách více než 35.000 ks náprav a 160.000 ks pohonných jednotek. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří John Deere, Volvo, Caterpillar, Fendt, Toyota, Jungheinrich, Hyster-Yale.

 • výrobní plocha 13 000 m2
 • v současné době zaměstnáváme cca 230 zaměstnanců
 • produkty dodáváme více než 100 zákazníkům po celém světě

ZF ve Staré Boleslavi - ZF Passive Safety Czech

Připoutejte se s námi

V Řepově u Mladé Boleslavi vznikla v roce 1992 společnost TRW-Carr s.r.o. Původně vyráběla plastové komponenty pro automobilový průmysl. V roce 1995 vznikla v České republice divize bezpečnostní pásy, která nejdříve působila také v Řepově. V říjnu 1998 přesunula svou výrobu do Hlavence u Staré Boleslavi. V roce 2015 došlo k fúzi společností ZF a TRW. Společnost od té doby nese nové jméno ZF Passive Safety Czech s.r.o.

 • Hlavním předmětem naší činnosti je výroba bezpečnostních pásů, zámků, západek a horních nastavení, dále pak výroba prototypů a testování výrobků. V současné době zde 132 výrobních linek denně vyprodukuje 80 000 dílů, které jsou dodávány do 160 lokací po celém světě.
 • Naše prototypová výroba spolupracuje na vývoji a výrobě nových generací bezpečnostních pásů.
 • Momentálně u nás pracuje kolem 1500 zaměstnanců

ZF ve Zlíně - detašované pracoviště ZF Engineering Plzeň

Podílejte se s námi na vývoji aut budoucnosti

Společnost ZF Group, rozšířila své vývojové aktivity i do Zlína. Nové vývojové centrum oficiálně zahájilo provoz dne 1. 7. 2018. Zázemí našlo přímo v srdci akademického prostředí, a to v budově Fakulty aplikované informatiky, Univerzity Tomáše Bati. Část kanceláří máme přímo ve Vědeckotechnickém parku ICT.

Zlínský tým se zaměřuje na vývoj a testování software pro oblast eMobility.

Pracuje se zde s moderními nástroji pro vývoj embedded SW jako např. převodníky komunikačních sběrnic, signálovými analyzátory a osciloskopy, systémy pro ladění na cílovém hardware, měřicí technikou aj. Můžete se také potkat se stanicemi HIL (Hardware in Loop), na kterých se vyvíjené produkty mohou odzkoušet v simulovaném prostředí odpovídajícímu realitě.
Spolčenost ZF ve Zlíně stále rozšiřuje týmy o další odborníky, ale také o čerstvé absolventy.

Dotační projekt III - program POTENCIÁL - V. VÝZVA

Dotační projekt IV - program POTENCIÁL - VI. VÝZVA

Dotační projekt V - program POTENCIÁL - VII. VÝZVA

ZF v Žatci - ZF Chassis Systems Žatec

Vyrábíme podvozky. Vyrábíme páteř automobilu

ZF Chassis Systems Žatec je nejmladším členem rozrůstající se skupiny výrobních závodů pod značkou ZF v České republice. Jeho výstavba byla zahájena v září 2017 na "zelené louce", v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Tento projekt přináší do Čech nejmodernější technologie v oblasti plně automatizované kompletace dílů.

První fáze našeho závodu začala počátkem roku 2018, kdy se spustila předsériová výroba rohových modulů náprav na ploše 3 500 m2. Na podzim roku 2018 jsme přešli do výroby sériové.

Další fáze projektu s sebou přinesly nejen rozšíření výrobních projektů v rámci automatizované kompletace části zadních náprav osobních automobilů, ale také rozšíření plochy našeho závodu na cca 16 000 m2. V současné době máme okolo 70 zaměstnanců.

ZF v Brně a Praze - divize CVS

Pobočky divize CVS

Pražský tým je členem divize CVS a stará se o dodavatele užitkových vozidel, od nákupu až po kvalitu. Kancelář v Praze byla založena v roce 2016 v moderní kancelářské budově Aviatica Office na jihovýchodě hlavního města. Pražský tým se neustále rozrůstá a proto se zde také můžete například setkat s obchodními zástupci odpovědnými za různé značky.

V Brně má ZF menší obchodně technické kanceláře divize CVS, nacházející se v nejvyšší budově v České republice a to až ve 21. NP. Poskytují zde komplexní zákaznický servis, podporují výrobce vozidel a z oblasti Aftermarketu spravují a neustále se budují síť nezávislých distributorů pro ČR a SR.

Jednotlivé pobočky ZF v České republice

Adresy

Brno
ZF CV Distribution Czech Republic s.r.o.
ZF CVS Distribution Austria Representation Office Czechia
Pražákova 1008/69
Štýřice
639 00 Brno
Česko
Telefon: +420 453 428 822
Frýdlant
ZF Automotive Czech s.r.o
Frydlant Plant
Žitavská 1421
464 01 Frýdlant
Česko
Hlavenec
ZF Passive Safety Czech s.r.o.
Stara Boleslav Plant
Hlavenec 161
294 74 Hlavenec
Česko
Telefon: +420 705 629 350
Jablonec nad Nisou
ZF Automotive Czech s.r.o
Jablonec Plant
Na Roli 2405/26
466 01 Jablonec nad Nisou
Česko
Telefon: +420 483 354 112
Klášterec nad Ohří
ZF Electronics Klášterec s.r.o.
Klasterec Plant
Osvobozená 780
431 51 Klášterec nad Ohří
Česko
Telefon: +420 474 359 111
Fax: +420 474 569 180
Liberec
ZF Automotive Czech s.r.o
Liberec Plant
V Horkách 67/6
460 07 Liberec
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Plzeň
ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Univerzitní HQ Plant
Univerzitní 1159/53
301 00 Plzeň
Česko
Telefon: +420 373 736 311
Fax: +420 373 736 312
ZF OPENMATICS s.r.o.
Avalon R&D Center
Podĕbradova 2842/1
301 00 Plzeň
Česko
Telefon: +420 371 150 000
Praha
ZF CV Distribution Czech Republic s.r.o.
CVS Praha Purchasing Office
U Trezorky 921/2
158 00 Praha
Česko
Telefon: +420 543 428 888
Rychnov u Jablonce nad Nisou
ZF Automotive Czech s.r.o
Rychnov u Jablonce nad Nisou Plant
Tovární 744
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Staňkov
ZF Staňkov s.r.o.
Stankov Plant
Ohučov 25
345 61 Staňkov
Česko
Telefon: +420 379 410 811
Fax: +420 379 410 812
Zlín
ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Zlin Office
Nad Stráněmi 4511
760 05 Zlín
Česko
Telefon: +420 373 736 311
Fax: +420 373 736 312
Žatec
ZF Chassis Systems Žatec s. r. o.
Žatec Plant
Jižní 401
Prumyslová zóna Triangle, Staňkovice
438 01 Žatec
Česko
Telefon: +420 725 505 878