Oświadczenie Wolfa-Henninga Scheidera, CEO ZF Friedrichshafen AG, 8 kwietnia 2020 r.

W związku z pandemią koronawirusa, w ZF działamy obecnie tylko w zakresie naszej bieżącej wiedzy – oznacza to, że codziennie dokonujemy oceny sytuacji we wszystkich naszych lokalizacjach na całym świecie, a jednocześnie weryfikujemy możliwości ponownego uruchomienia naszej produkcji i powrotu do działań wspierających. Poczyniliśmy tu pewne postępy, ponieważ sytuacja w naszych zakładach w Chinach powoli wraca do normy, nawet jeśli produkcja nadal jest znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii.

W lokalizacjach, gdzie doszło do całkowitego wstrzymania produkcji lub pracy wyłącznie w trybie awaryjnym, planujemy w drugiej połowie kwietnia częściowe wznowienie produkcji w poszczególnych przypadkach. Niestety nastąpi ono tylko w bardzo niewielu lokalizacjach i nie w tym samym momencie.

Niestety, końca tego kryzysu jeszcze nie widać. Robimy jednak wszystko, aby jak najszybciej wrócić do sytuacji sprzed wybuchu pandemii. Niemniej jednak, powinniśmy zakładać że nie wrócimy do poziomu zaplanowanego na ten rok. W ZF trzymamy się razem. W imieniu całego Zarządu chciałbym podziękować wszystkim pracownikom na całym świecie, którzy pomagają nam poradzić sobie z kryzysem.

zf_poland_slide5b

Witamy w ZF!

Czołowe i innowacyjne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej w ZF - pracuj dla jednego z wiodących dostawców części samochodowych na świecie.

zf_poland_slide4

#MobilityLifeBalance

Celem ZF jest dostarczenie praktycznie wszystkim i w każdym miejscu czystej, bezpiecznej mobilności, która jest zautomatyzowana, wygodna i przystępna cenowo.

ZF w Polsce i na świecie

ZF jest globalnym koncernem technologicznym, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji. Dzięki bogatemu portfolio, koncern oferuje zintegrowane rozwiązania w obszarze mobilności producentom pojazdów, firmom przewozowym oraz nowo powstającym przedsiębiorstwom z branży transportu i mobilności. ZF nieustannie ulepsza swoje rozwiązania w obszarach digitalizacji i automatyzacji, aby umożliwić pojazdom widzenie, myślenie i działanie („see. think. act”).

Firma ZF zatrudnia 148 tysięcy pracowników w około 240 lokalizacjach w 41 krajach. W roku 2019 firma ZF osiągnęła obrót na poziomie 36,5 mld euro i przeznaczyła siedem procent tej sumy na badania i rozwój.

Grupa ZF prowadzi w Polsce działalność w 6 lokalizacjach: Bielsku-Białej, Czechowicach – Dziedzicach, Częstochowie, Gliwicach, Łodzi i Warszawie. W roku 2019 Grupa ZF w Polsce osiągnęła sprzedaż na poziomie 580 milionów złotych i zatrudniała 8 000 osób (na dzień 31.12.2019). Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, centra inżynieryjne R&D, centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR oraz dział ZF Aftermarket, który oferuje szeroką gamę produktów do układów napędowych, kierowniczych i podwozi pod markami SACHS, LEMFÖRDER, TRW, BOGE i ZF.

ZF w polsce

ZF w Polsce

Obecne w Polsce oddziały koncernu ZF umożliwiają pracę i rozwój w wielu dziedzinach bezpośrednio lub pośrednio związanych z branżą motoryzacyjną. Miejsce w strukturach firmy znajdą osoby, które ukończyły studia na kierunkach ekonomicznych, informatycznych, elektrotechnicznych, filologicznych lub pokrewnych. Cały czas poszukujemy talentów i specjalistów do naszego zespołu!

Znajdź pracę w ZF

What's next? Join ZF

Inżynieria, badania i rozwój, IT, produkcja czy administracja biznesowa. ZF oferuje różnorodne i interesujące możliwości w wielu dziedzinach oraz obszarach pracy!

Praca w ZF

Kluczowe rekrutacje

Badania i Rozwój

Software, hardware, testy, algorytmy - nasze Centra Inżynieryjne mają bardzo szeroki zakres działań. Dołącz do ZF, by pracować nad technologią przyszłości.

IT

Administracja serwerami? Zarządzanie projektem IT? Cyberbezpieczeństwo? W ZF znajdziesz dla siebie miejsce w jednym z naszych trzech centrów IT!

Technologia Produkcji i Jakość

Pracujemy nad najnowocześniejszymi technologiami. Twórz z nami przyszłość branży motoryzacyjnej!

Logistyka i Zakupy

Chcesz budować globalną strategię zaopatrzenia dla wszystkich zakładów ZF na całym świecie? Sprawdź, kogo obecnie poszukujemy.

Finanse i Rachunkowość

Połącz znajomość języka obcego z pracą Centrum Obsługi Finansowej. Pracuj w międzynarodowym środowisku i obsługuj jednostki z całego świata np. z Niemiec, Francji i Włoch.

Bielsko-Biała

Zakłady produkcyjne, Centrum Inżynieryjne i Globalne Centrum Rekrutacji - Bielsko-Biała daje ogromne możliwości rozwoju w strukturach ZF!

Czechowice-Dziedzice

Zakład Układów Kierowniczych w Czechowicach-Dziedzicach jest uznanym na rynku lokalnym pracodawcą oraz jednym z największych dostawców komponentów w branży motoryzacyjnej.

Częstochowa

W Częstochowie zatrudniamy kilka tysięcy pracowników. Inżynierów, programistów, informatyków, księgowych czy też pracowników produkcji. Na pewno znajdziesz interesującą dla Ciebie ofertę!

Gliwice

Zakład Produkcji Układów Wspomagania Hamulcowego to jeden z najważniejszych w Europie dostawców wysokiej klasy systemów hamulcowych.

Łódź

W Łodzi pracujemy naad rozwiązaniami z zakresu informatyki oraz inżynierii. To tutaj projektujemy, a następnie przeprowadzamy testy aktywnych systemów bezpieczeństwa.

Studenci i absolwenci

Globalny Program Stażowy

18 miesięczny staż w jednym z oddziałów ZF, dający możliwość poznania branży motoryzacyjnej od podszewki poprzez codzienne wspieranie pracy wybranego działu. W ramach programu uczestnicy mogą wziąć udział w wymianie zagranicznej i zdobyć międzynarodowe doświadczenie.

Program Ambasadorski

Skierowany głównie do studentów II, III lub IV roku. Zadaniem ambasadorów ZF jest reprezentowanie ZF na uczelni, współpraca z Biurem Karier i organizacjami studenckimi oraz pomoc przy organizacji Targów Pracy i spotkań promocyjnych.

IT Young Talents Development Program

Przeznaczony dla studentów i absolwentów kierunków związanych z branżą IT program stażowy, podczas którego uczestniczy mają możliwość pracować w międzynarodowym środowisku oraz zdobywać praktyczną wiedzę i doświadczenie informatyczne.

ZF na świecie

Produkty i technologie

Dzięki intensywnym badaniom ZF rozwija odpowiednie technologie dotyczące wydajności, bezpieczeństwa, autonomicznej jazdy, e-mobilności i digitalizacji.
Rozwinięta technologia i sprawdzone produkty ZF pomagają transportować towary z punktu A do punktu B oraz bezpiecznie przewozić ludzi. Możliwości zastosowania produktów ZF są jednak o wiele bardzie zróżnicowane – nie tylko w sektorze motoryzacyjnym, ale i poza nim.


vision Magazine

Nasz magazyn on-line pokazuje wszystkie aspekty działalności ZF. Dzięki raportom, filmom i sprawozdaniom dowiesz się, w jaki sposób kształtujemy mobilność jutra.

Globalne miejsce pracy

W ZF masz możliwość pracowania w międzynarodowym środowisku nad produktami, które będą dystrybuowane na rynkach obejmujących wiele branż. Dodatkowo będziesz mieć szansę rozwijać się w dynamicznie zmieniającym się i elastycznym środowisku, jak również odgrywać kluczową rolę w wyznaczaniu trendów.

Specjaliści serwisowi

ZF Aftermarket jest niezawodnym partnerem podczas całego cyklu życiowego pojazdów i aplikacji. Zapewniamy wsparcie poprzez kompleksową sieć serwisową, zapewniając pełen zakres usług posprzedażowych.

ZF Centrum Prasowe

Najnowsze wiadomości i komunikaty prasowe (w języku angielskim)

Poznaj ZF

Polub nas na facebooku!