Elektronik Kontrol Ünitesi

Araç verimliliği hedeflerini yakalamak ve dolayısıyla CO2 emisyonlarını azaltmak için elektronik sistemler ve yazılımlar anahtar faktörlerdir.

Daha Az Yakıt Tüketimi ve Daha Fazla Sürüş Dinamiği için Bitler ve Baytlar

Araçlarda elektronik komponentlerin önemi sürekli olarak artıyor. Bugün bit ve baytlar araç kalitesi ve komponentlerinde önemli bir rol oynamaktadır ve gelecekte bu yöndeki eğilim daha da artacaktır. ZF, güçlü kontrol üniteleri geliştirmek için elektronik alanındaki yetkinliğini arttırmaktadır. ZF'nin şanzıman kontrol yazılımı daha fazla sürüş dinamiği ve konfor sağlarken, yakıt tüketimini de azaltmaktadır. Sürekli olarak yakıt tüketimi için optimize edilmiş bir konfigürasyon, aynı zamanda konfor odaklı veya spor ve dinamik vites değişimleri için de bir seçenektir.

ZF mühendisleri geniş çaplı donanım ve yazılım uzmanlıkları sayesinde, dünyanın ilk 9 vitesli otomatik şanzımanı olan 9HP'deki kontrol ünitesini tamamen kurum bünyesinde geliştirdi. Elektronik kontrol ünitesi 9HP'nin özelliklerini önemli ölçüde etkilemekte ve sürücü tarafından fark edilmeden her sürüş durumunda ideal vitesin seçimini gerçekleştirmektedir.

Daha fazla teknik ayrıntı bulabilirsiniz elektronik kontrol üniteleri

Daha fazla bilgi