Dünyanın İlk 9 Vitesli Otomatik Şanzımanı

ZF, önde ve enine motor konumlamasına uygun yeni 9HP ile yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi gereksinimleri arasında denge kurmanın mümkün olduğunu göstermektedir.

Yakıt tasarrufu sağlayan şanzıman yeniliği

ZF, binek araçlar için dünyanın ilk dokuz vitesli otomatik şanzımanını geliştiren şanzıman üreticisidir. Şanzımanın sağladığı yüksek verimlilik ve düşük CO2 emisyonu olağanüstüdür: Günümüzde yaygın olan önde ve enine konumlanmış 6 vitesli otomatik şanzımanlara kıyasla, saatte 120 km sabit hızla seyir halindeyken yakıt tüketimi yüzde 16'ya kadar düşmektedir.

Dokuz vites daha fazla sürüş konforu için küçük kademeli vites geçişlerini etkinleştirir ve yüksek aralık sayesinde motor her zaman ideal hız aralığında çalışır. ZF'nin yeni 9 vitesli otomatik şanzımanı algılama eşiği altında vites geçiş süreleri ve hızlı tepkiye bağlı olarak, hem küçük araçlarda hem de kompakt SUV'lerde sürüş zevki ve dinamiğini garanti eder. Vites değişim zamanları ve vites dinamikleri rahat veya sportif sürüş için ayarlanabilir.

Temel yapıdaki şanzıman.modüler özelliği sayesinde gerek duyulduğu zaman geliştirilebilir. Böylece önden ve enine motorlu binek araçların kısıtlı montaj alanları dikkate alındığında farklı tahrik komponetleri ve dört teker çekiş sistemi de uygun maliyetle entegre edilebilir. Standart 9HP ayrıca başlat-durdur özelliğine sahiptir.

Daha fazla teknik ayrıntıya ulaşmak için: 9HP

Daha fazla bilgi