Yeni Nesil 8 Vitesli Otomatik Şanzıman

Emisyon mevzuatları giderek katılaşmaktadır. Tüm binek araç sınıflarında yakıt tasarrufu sağlamak ve CO2 emisyon değerlerini azaltmak için, yalnızca geliştirilmiş motorlar değil, aynı zamanda 8HP'nin 2. nesli gibi daha verimli şanzımanlar da gereklidir.

Son derece verimli

İleri derecede optimize edilmiş ikinci nesil 8HP 8 vitesli otomatik şanzıman, çok daha fazla sürüş keyfi sunarken yakıt tüketimini yüzde üç azaltmaktadır. İsteğe bağlı başlat-durdur fonksiyonu daha fazla yakıt tasarrufu imkanı sağlar. 2. nesil ile 8HP'nin zaten oldukça düşük olan güç kayıplarını daha da azaltmak mümkün hale geldi. Burada esas olarak, motor çekiş torkunun ve devrinin daha da azaltılması üzerine yoğunlaşıldı. "Hız düşürme" olarak adlandırılan bu olgu, geleneksel güç aktarma organlarını daha da verimli hale getirmek için önemli bir etkendir.

8 vitesli otomatik şanzıman yalnızca yakıt ekonomisi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en yüksek performansı sunar. Rahat ve dinamik vites değiştirme sağlayarak sürücüyü destekler. Algılama eşiğinin altındaki kısa tepki ve vites değiştirme süreleri 8HP'nin sportif karakterini vurgulamaktadır. Bu sayede, çift kavrama ve doğrudan çoklu kavrama da mümkün olmaktadır. 8 vitesli otomatik şanzıman, esnek, modüler bir konsept sayesinde tüm gereklilikleri karşılayacak şekilde donatılmıştır. Bir model serisi ile 220 ila 750 newton metre arasındaki geniş tork aralığını kapsar. İhtiyaca ve istenen uygulamaya bağlı olarak ana şanzıman üzerinde değişiklik yapılabilir: Sonuç, hibrit tahrik ünitelerinden dört çeker tahrik ünitelerine kadar farklı konfigürasyon seçeneklerine sahip eksiksiz bir şanzıman neslidir.

Daha fazla bilgi