SamIT proje müdürü

ZF'deki görevleri:

Asya-Pasifik bölgesinin ekonomik ihtiyaçları bilgi teknolojileri imkânlarıyla nasıl uyumlu hale getirilebilir? Lokal projeler nasıl desteklenebilir ve bunu yaparken de dengeli bir maliyet-fayda oranı nasıl sağlanabilir? IT Supervisor olan Sam Peng, IT alanının tüm bölgeye dağılması ve kazançlı kalması için çalışıyor. Bunu yaparken de Peng yalnızca münferit adımları ve prosesleri yönetimle görüşmekle kalmıyor, kendisi aynı zamanda Global Communication konseyinde Asya-Pasifik bölgesinin sesidir.

“ZF'de özellikle yeni teknolojiler geliştirme anlayışını ve yeniliklerin desteklenmesinde istikrarı çok takdir ediyorum.”

ZF’ye giden yolu:

Peng 2008 senesinde TRW Automotive şirketinde kariyerine başladı; önce IT yöneticiliği yaptı, sonra proje müdürü oldu ve 2014 yılından beri IT Supervisor ve Engineering Business Resource Manager olarak çalışıyor. “TRW’nin ZF tarafından satın alınması daha da büyük bir şirket olma fırsatını doğurdu – ben de dolayısıyla kalmaya karar verdim” diyor kendisi. Peng’in bu sıralar EPROS projesine özel bir önem veriyor; bu proje elektronik ürün satın alma prosesine eşlik eden bir teknoloji merkezi sistemidir. “Ayrıca ZF TRW’nin bir ürün serisi için bir tasarım yönergesi tasarlıyoruz ve bunun küresel bir sistem olacağını umuyoruz.”