ŞanzımanlarŞanzımanlar için Servis ve Yedek Parçalar

Müşterilerimiz için tam donanımlı hizmet

Şanzımanlarınız ile ilgili ihtiyacınız olan her şeyi ZF Aftermarket'te bulabilirsiniz: yeni şanzımanlar, orijinal yedek parçalar, tamir setleri ve aksamlar. Öyle ki, satış sonrası pazarına yönelik seri üretim ürünlerinde ürün garantisi, birinci sınıf kalite ve teknoloji konusunda da garanti veriyoruz.

Destek

Şanzıman tamiri:

ZF Aftermarket, gerekli orijinal yedek parçaları ve önleyici bakım hizmetleri sunuyor.

Şanzıman arıza tespiti / Filo arıza tespiti / Elektronik:

Bir araçtaki şanzıman elektroniğinin belirli bir aşamada kontrol edilmesi gerekirse, servis ekibi bu konuda gerekli uzmanlığa sahiptir ve her zaman bu konuda hizmet vermeye hazırdır. Elektronik olarak kontrol edilen tüm ZF ürünleri dikkate alınır. Arıza veya hatalar önceden tespit edilir ve araçların arıza süresi en aza indirilir. ZF-TESTMAN arıza tespit sistemi, yol topoğrafyası ve sürüş sitili gibi her şeyi ölçebilmektedir. Dolayısıyla, filo sahibi ve sürücü mevcut optimizasyon potansiyelinden yararlanabilir.

zf.com global web sitesinden (sadece İngilizcesi mevcut) ZF-TESTMAN hakkında daha fazla bilgi edinin

Teknik destek:

Aktarma organları için doğru çözüm, performansı artıracak ve maliyetleri düşürecektir. ZF Aftermarket, sisteminizin spesifik uygulama gereksinimlerine optimum şekilde adapte edilmesine yardımcı olur; bunun yanında, yalnızca ticari araç sektörü için mevcut olan çeşitlilikten en uygun modifikasyon faktörleri setini seçmenizi de sağlar.

Servis

Şanzımanlar / Değişim üniteleri:

ZF değişim ünitesi, geleneksel tamirlere hızlı, düşük maliyetli ve ekolojik bir alternatiftir. ZF, merkezî yeniden imalat lokasyonlarında binek araçlar, ticari araçlar ve inşaat makinelerine ait manüel şanzımanları, otomatikleştirilmiş manüel şanzımanları ve otomatik şanzımanları yeniden imal etmektedir. ZF, endüstriyel olarak yeniden üretilmiş şanzımanlar için seri üretim şanzımanları için geçerli olan aynı kalite standartlarını sunmaktadır.

Ayrıca, yeniden üretim sürecine entegre olduğu için müşteriler ek teknik geliştirmeden de faydalanabilmektedir. ZF, değişim üniteleri için 2 yıl garanti vermektedir.

ZF Aftermarket'te yeniden imalat hakkında daha fazla bilgi (sadece İngilizcesi mevcut olan zf.com global web sitesinde daha fazla ayrıntı yer almaktadır)

Dünyanın her yerinde bulunabilirlik

650'den fazla Servis merkezinden oluşan geniş ağ sayesinde değişim üniteleri dünyanın her yerinde mevcuttur. Düzenli sertifikasyon sayesinde, dünyanın her yerinde aynı kalite ve servis standartları sunulmaktadır.

Orijinal yedek parçalar

ZF Aftermarket lojistik merkezleri, her bir şanzımanın mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak için tüm şanzıman türleri için 100.000'in üzerinde yedek parça stokuna sahiptir. Yedek parçalar, seri üretimdeki gibi aynı süreçlerden geçerek üretilmektedir. Aynı kalite ve kontrol süreçlerinden geçerler.

Teknik ve tasarımla ilgili değişimler veya yenilemeler de buna dahildir. ZF Aftermarket, seri üretim bittikten sonra 15 yıla kadar yedek parça temin garantisi vermektedir. Klasik otomobiller için garanti süresi daha da uzundur.

Şanzıman yağları

Tüm ZF şanzımanlarında standart olarak yarı sentetik veya tamamen sentetik birinci sınıf ZF-LIFEGUARDFLUID kullanılmaktadır. Optimize edilmiş yağlama özellikleri yakıt tüketimini ve dolayısıyla CO2 emisyonlarını azaltır. Normal şartlar altında yağ bir aracın toplam kullanım ömrü boyunca yeterli olur, ancak, römorkların çok sık kullanılması veya hızlı, sportif sürüş gibi aşırı yükleme durumlarında vaktinden önce de etkisini yitirebilir. O nedenle, 80.000 veya 120.000 kilometreden sonra veya sekiz yılın arından yağ değişiminin yapılması önerilir.

Bunun yanında, ZF Aftermarket OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) kalitesine sahip ZF şanzıman yağlarını serbest yedek parça pazarına da sunmaktadır.

Global web sitesinde (sadece İngilizcesi mevcut) ZF yağları hakkında daha fazla bilgi edinin

Bizimle iletişime geçin

Daha fazla bilgi