Účinnejšia ako doterazElektrifikácia, Technológia hnacieho ústrojenstva, Ľahká konštrukcia a elektronika od ZF.

Nižšia spotreba paliva a nižšie emisie CO₂ sú kľúčovou hybnou silou vývoja v ZF. Technologická spoločnosť intenzívne skúma koncepcie pre budúcu efektívnu mobilitu. Dôraz sa kladie na optimalizáciu spaľovacích motorov prostredníctvom účinných prenosových systémov ako aj komponentov hnacieho ústrojenstva, ktoré podporuje princíp zoštíhľovania a, na druhej strane, hybridizácia a elektrifikácia. Tiež hmotnosť podvozka osobného automobilu, napríklad, sa dá značne redukovať pomocou rôznych opatrení. Okrem toho, inteligentná elektronika, rovnako ako zvyšujúce sa sieťové prepojenie vozidla s ostatnými vodičmi a okolím bude významne prispievať k účinnosti.

Elektrifikácia Zásuvkové hybridy a plne elektrické pohony vyrobené v ZF

Kombinácia prísnych limitov pre oxid uhličitý, rastúca konkurencia a cenový tlak spolu s čoraz vyššími očakávaniami zákazníkov, vyžaduje špecifické odborné znalosti o elektrickom pohone: ZF ponúka tieto znalosti s modulovým prístupom, čím spĺňa všetky požiadavky z hľadiska funkčnosti rovnako ako obchodné požiadavky výrobcov vozidiel.

Portfólio ZF obsahuje všetky komponenty pre rentabilné elektrifikované hnacie ústrojenstvo vrátane riadiacich jednotiek a výkonovej elektroniky, počnúc jednotlivými hybridnými modulmi, zásuvkovými hybridnými systémami, až po plne elektrické koncepcie. Tieto plne elektrické koncepcie zahŕňajú modul pohonu, ktorý podáva výkon až 120 kW a je umiestnený v strede nápravy, rovnako ako eTB (electric Twist Beam - elektrický otočný nosník), ktorý obsahuje dva elektromotory v blízkosti kolesa na čiastočne nezávislom zavesení zadných kolies.

Žiadané pre všetky kategórie vozidiel Osobné automobily s účinnými automatickými prevodovkami ZF

Automatické prevodovky v osobných automobiloch od ZF sa na trhu úspešne uchytili. ZF predala od začiatku sériovej výroby svojej 8-rýchlostnej automatickej prevodovky (8HP) v roku 2009 až do konca roka 2014 7,5 milióna kusov. Závody v Saarbrückene a Gray Court (USA) vyrábajú viac ako 2,6 miliónov kusov ročne (stav: polovica roku 2015).

Vo vozidlách s prednými priečnymi motormi, ktoré predstavujú kategóriu pohonu s najväčším potenciálom svetového rastu, tiež našla uplatnenie technológia ZF. 9-stupňová automatická prevodovka (9HP) dosiahla medzinárodný úspech približne dva roky od začiatku sériovej výroby. V súčasnosti má troch zákazníkov a široké možnosti využitia v sériovej výrobe.

ZF pomáha zníženiu spotreby paliva a emisií u osobných automobilov s každou novou generáciou prevodovky. Automatické prevodovky ZF navyše poskytujú najvyššiu úroveň pohodlia riadenia a dynamiky jazdy.

Obrátenie hmotnostnej špirály Ľahká konštrukcia ZF pre podvozok automobilu

Za ostatné desaťročia sa neustále zlepšuje bezpečnosť a účinnosť vozidiel. Ale vyššie užitočné zaťaženie, zvýšená stabilita riadenia a lepšie dynamické jazdné vlastnosti sú spojené s ťažšími a zložitejšími nápravami.

ZF pracuje už mnoho rokov na obrátení tohto trendu. Najnovšia verzia vedenia kolesa pomocou priečnej pružiny z plastu, vystuženého sklenými vláknami (GRP), ktorú má ZF integrovanú do ľahkej zadnej nápravy pre osobné automobily, svedčí o týchto snahách. Konštrukcia ZF váži asi o 13 percent menej ako tandemové zavesenie zadných kolies. Toto zníženie hmotnosti s primeraným prínosom pre výkonnosť umožňuje predovšetkým komplexný prístup k ľahkým konštrukciám, dôsledne realizovaným v ZF.

ZF sa celé roky zaoberá optimalizáciou hmotnosti jednotlivých komponentov: ľahké tlmiče nárazov, závesné ramená a brzdové pedále sú k dispozícii pre aplikácie v sériovej výrobe a prispievajú k znižovaniu hmotnosti u osobných automobilov.

ŠPIČKOVÉ RIADENIE PRINÁŠA VÝZNAMNÉ ÚSPORY PALIVA

Stĺpik riadenia elektrického posilňovača riadenia (EPS) je inovatívna technológia posilňovača riadenia, ktorá eliminuje spojenie medzi systémom riadenia a motorom. Elektromotor poskytuje prídavný krútiaci moment posilňovača riadenia. Modulová a odstupňovaná konštrukcia stĺpika riadenia EPS ponúka zabudovanú zástavbovú pružnosť, čo je efektívne pre široký rozsah vozidlových aplikácií a okrem toho znižuje náklady na životný cyklus.

Elektronická riadiaca jednotka je integrovaná do zostavy riadenia a obsahuje riadiace algoritmy pre vytváranie dynamickej odozvy riadenia – niečo, čo nie je možné dosiahnuť pomocou hydraulických systémov riadenia. Stĺpik riadenia EPS neustále sleduje vodičovu interakciu cez volant a spotrebováva energiu na podporu vodiča iba v prípade potreby. Toto zníženie množstva energie potrebnej pre systém riadenia, môže výrazne prispieť k zníženiu spotreby paliva a emisií CO².

RIEŠENIE BRZDENIA S REKUPERÁCIOU ENERGIE PRE ELEKTRICKÉ A HYBRIDNÉ VOZIDLÁ

Elektronické riadenie stability (ESC) – hybrid, založený na modulovej konštrukcii EBC460, je cenovo výhodné riešenie brzdenia s rekuperáciou energie pre elektrické a hybridné vozidlá. To predstavuje integráciu elektro-hydraulických brzdových funkcií do technológie ESC. Vo výrobe sa osvedčil systém robustnej konštrukcie šesť-piestového čerpadla, ktorý umožňuje brzdenie s rekuperáciou energie. To spája rekuperáciu brzdnej energie z hybridu alebo plne elektrického motora s trecím brzdením, čo vedie k zvýšeniu palivovej účinnosti a zníženiu emisií.

Vodiči majú vysoký komfort pri všetkých brzdných manévroch a automatizovanom brzdení a pri využití adaptívneho tempomatu s minimom hluku, vibrácií a tvrdosti (NVH).

Charakteristiky systému zlepšili tlakové spády pre automatické funkcie brzdenia. Systém používa konvenčný ovládací systém so schopnosťou zisťovania pohybu pedálu, čím poskytuje vynikajúce cenové, hmotnostné, montážne a výkonové charakteristiky.