Formovanie nasledujúceho desaťročia pre nezávislé riadenie

To začína s našou vášňou pre moderné bezpečnostné systémy. Oblasť pôsobnosti ZF zahŕňa kľúčové prvky automatizovaných funkcií riadenia.

Podrobne o výrobkoch ZF

Automatizácia na ceste

ZF navrhuje a vyvíja úplný rad snímačov, procesorov a ovládačov, rovnako ako algoritmov a zariadení pre HMI (Human-Machine Interface - rozhranie človek - stroj), ktoré tvoria základ pre automatizované riadenie.

Vďaka svojej dlhej tradícií s modernými asistenčnými systémami pre vodiča, ktorá sa datuje do začiatku sedemdesiatych rokov, je ZF TRW, divízia technológie aktívnej a pasívnej bezpečnosti, popredným svetovým hráčom v tejto oblasti.

  • VIDÍ - s najmodernejšími radarovými a kamerovými systémami.
  • MYSLÍ - s centrálnou riadiacou jednotkou, ktorá pôsobí ako mozog vozidla – zlučovaním a spracovaním dát zo snímačov poskytuje rozhodnutia o bezpečnosti na vysokej úrovni a spúšťa ovládače vozidla, ktoré pomáhajú s ovládaním vozidla, zamedzením kolízie a bezpečnostnými funkciami ochrany cestujúcich pred haváriou.
  • PÔSOBÍ - s najširším radom priemyselných ovládačov vozidiel pre rôzne aplikácie, ako je INTEGROVANÝ SYSTÉM RIADENIA BŔZD, na podporu moderného bezpečnostného systému, obsahujúceho automatické núdzové brzdenie a moderné automatizované funkcie riadenia.

Koncepcia kabíny ZF

ZF ukazuje štyri inovačné prístupy k rozhraniu človek - stroj (HMI) ako súčasť svojej koncepcie kabíny.

Jedným z kľúčových prvkov pre nezávislé riadenie je spoľahlivá a jasná komunikácia medzi vodičom a vozidlom. ZF ukazuje štyri inovačné prístupy k rozhraniu človek-stroj (HMI) ako súčasť svojej koncepcie kabíny.

1: Viacfunkčný volant spoločnosti ZF TRW zjednodušuje bezpečnú komunikáciu cez volant od autopilotov k vodičovi, ktorá musí byť v súčasnosti možná kedykoľvek po určitej výstražnej dobe. Integrované zisťovanie rúk na volante umožňuje vozidlu vedieť, kedy má vodič skutočne pevné uchopenie volantu.

2: S patentovaným systémom Swipetronic môže ZF ponúknuť rovnako inteligentnú aj vysoko kvalitnú shift-by-wire (radenie po drôte) alternatívu pre automatické prevodovky. Jednou z jeho hlavných vlastností je nový druh dotykového displeja, ktorý je založený na princípe elektrostatického náboja. Ten umožňuje, aby bol dotyk na ploché, virtuálne tlačidlá alebo prepínače rovnaký, ako na skutočné. Koncepcia ovládacej dotykovej obrazovky, založenej na tejto novej zobrazovacej technológii, otvára možnosť výberu jednotlivých ovládacích funkcií, nachádzajúcich sa na ktorejkoľvek prednostnej oblasti jednotky HMI. Tie sú ovládané pomocou virtuálnych tlačidiel s najrozmanitejšou štruktúrou, ktoré však vytvárajú reálny hmatový dojem na špičku prsta.

3: Mimoriadnu dôležitosť pri autách na ceste vo vysoko automatizovanom režime nadobúda monitoring vodiča. Dôležitým nástrojom pre to je moderná funkcia rozpoznávania tváre kamerou, ktorá je tiež súčasťou koncepcie kabíny ZF.

4: Z pasívnych bezpečnostných systémov, ako sú nový systém bezpečnostného pásu sedadla obsahujúci zdvíhaciu sponu (Active Buckle Lifter – ABL, aktívna zdvíhacia spona) a napínač bezpečnostného pásu sedadla (Active Control Retractor – ACR, napínač s aktívnym riadením), odvodzuje koncepcia kabíny ZF podporné vlastnosti pre automatizované riadenie: vytváraním veľmi častých, neprestávajúcich impulzov, bezpečnostný pás tiež v prípade potreby jasne informuje vodiča, že sa od neho vyžaduje aktivita.

Asistent riadenia na diaľnici

Asistent riadenia na diaľnici

Asistent riadenia na diaľnici je navrhnutý tak, aby automaticky riadil, brzdil a zrýchľoval pri rýchlostiach od 0 km/h. Kombinácia adaptívneho tempomatu a asistenta vystreďovania v jazdnom pruhu udržuje vozidlo na ceste a pomáha udržiavať určenú bezpečnú vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu.

Skúšobné vozidlo s asistentom riadenia na diaľnici má zabudované rôzne technológie od ZF TRW. Radarový snímač AC1000, dopredu smerujúca kamera, remeňový pohon elektrického posilňovača riadenia a elektronické riadenie stability EBC 460 umožňujú kombináciu Adaptive Cruise Control (ACC) adaptívneho tempomatu a Lane Centering Assist (LCA) asistenta vystreďovania v jazdnom pruhu.

Funkcia ACC pomáha udržovať vozidlo na určenej rýchlosti tak dlho, pokiaľ nie je pomalšie vozidlo v jazdnom pruhu pred ním. V takomto prípade brzdový systém vozidla pomáha udržiavať bezpečnú vzdialenosť (konštantný časový interval je určený vodičom) od vozidla idúceho vpredu. Zároveň dopredu smerujúca kamera sníma značenie jazdného pruhu a pomáha tak udržiavať vozidlo v strede jazdného pruhu s pomocou elektrického systému riadenia. Systém je navrhnutý tak, aby ho vodič mohol kedykoľvek nahradiť.

AC2000 radar

„evo‟ reprezentuje kontinuálny vývoj radarovej technológie, AC2000 je vysoko výkonný 77 GHz predný radar navrhnutý tak, aby riešil požiadavky spotrebiteľa na adaptívny tempomat, automatické núdzové brzdenie a automatizované funkcie riadenia.

AC2000 má menšiu veľkosť ako jeho predchodca a spotrebováva menej energie. Charakterizuje ho rozšírený dosah 200 metrov a zväčšené zorné pole. Ponúka technológiu digitálneho tvárnenia lúča pre rýchlo sa meniace zorné pole; rýchlu rampovaciu moduláciu tvaru vlny pre lepšie uhlové rozlišovanie; a 77 GHz kremíkovo germániovú technológiu.

AC2000 je možné prepojiť s kamerou alebo inými DAS snímačmi kvôli bezpečnosti a pohodliu, vrátane 360 ° snímania okolia kvôli vyhľadávaniu chodcov, mŕtvemu uhlu, asistencii pri zmene jazdného pruhu, snímania bočného nárazu a varovania pred čelnou kolíziou pri nízkych rýchlostiach. Snímače môžu byť použité vo viacerých aplikáciách v závislosti od montážneho miesta vo vozidle, buď jednotlivo alebo v skupinách. Snímače pracujú samostatne alebo môžu byť pripojené k hlavnému rozbočovaču zlučovania dát centrálneho asistenčného systému vodiča pre vytvorenie ucelenejšieho modelu prostredia v okolí vozidla.

Kamera Tri-Cam

Súčasť budúcej generácie radu S-Cam4 od ZF TRW - prvotriedna trojšošovková kamera Tri-Cam je určená na podporu moderných automatizovaných funkcií riadenia. Táto kamera štvrtej generácie sa vyznačuje rozšíreným rozsahom vyhľadávania predmetov a zorného poľa pre splnenie čoraz prísnejších zákonných požiadaviek pre moderné technológie asistenčného systému vodiča.

Kamera Tri-Cam je doplnená o teleobjektív pre lepšie snímanie na dlhé vzdialenosti a objektív rybie oko pre lepšie snímanie s krátkym dosahom, ideálne pre poloautomatické funkcie riadenia ako sú asistent riadenia na diaľnici a pri dopravnej zápche. Rad S-Cam4 je vybavený obrazovým procesorom Mobileye Eye Q4 a algoritmami rozpoznávania predmetov spolu s pozdĺžnymi a priečnymi riadiacimi algoritmami spoločnosti k ďalšiemu zvýšeniu výkonnosti prvotriedneho asistenta vodiča a automatizovaných riadiacich aplikácií.

Súprava svetovej triedy obsahuje integrovaný procesor a obrazovku vo veľkosti balíčka hracích kariet.