Elektronická riadiaca jednotka

Elektronika a softvér sú kľúčovými faktormi na splnenie cieľov energetickej účinnosti vozidla a tým aj na zníženie emisií CO₂.

Bity a bajty pre nižšiu spotrebu paliva a vyššiu dynamiku

Dôležitosť elektronických prvkov vo vozidlách sa neustále zvyšuje. V súčasnosti bity a bajty hrajú rozhodujúcu úlohu vo výrobnej kvalite vozidiel a ich prvkov - trend, ktorý sa bude ďalej zvyšovať aj v budúcnosti. ZF využíva svoje rozsiahle know-how v elektronike na vývoj výkonnej riadiacej jednotky. Riadiaci softvér pre prevodovku ZF znižuje spotrebu paliva, ale zároveň prináša viac dynamiky a komfortu. Usporiadanie dôsledne optimalizované na spotrebu paliva je zamerané rovnako na výber, ako aj na komfort alebo športové a dynamické preraďovanie rýchlostných stupňov.

V prípade 9HP, celosvetovo prvej automatickej prevodovky s 9 rýchlostnými stupňami, inžinieri ZF vyvinuli vlastnú riadiacu jednotku s využitím svojej rozsiahlej hardvérovej a softvérovej odbornosti. Elektronická riadiaca jednotka významne ovplyvňuje charakteristiku 9HP a umožňuje výber ideálneho rýchlostného stupňa v každej jazdnej situácii - bez zasahovania vodiča.

Tu sa môžete dozvedieť viac o technických podrobnostiach elektronická riadiaca jednotka

Ďalšie informácie