EcoLifeNa každý deň, každú trasu

Vysokovýkonná a hospodárna

Vyšší výkon spojený s vyššou hospodárnosťou - ZF EcoLife je prevodovka pre úžitkové vozidlá, ktorá je typickým príkladom tohto spojenia. Táto šesťstupňová automatická prevodovka, nasadená v mestských a diaľkových autobusoch a vo vozidlách na špeciálne účely, ako aj pre koľajové vozidlá, je dokonale zladená aj pre vysoké úrovne krútiaceho momentu. Prenáša až 2 000 Nm (1 475 libier - stôp) a je štandardne vybavená novým systémom radenia TopoDyn Life závislým od topografie. ZF EcoLife bude v budúcnosti k dispozícii aj v hybridnej verzii. ZF ide tak v ústrety požiadavkám súčasných a budúcich noriem výfukových plynov, rovnako ako požiadavkám na ďalšie znižovanie obsahu CO₂ a úsporu paliva. Kým hybridné pohony dosiahnu väčší úspech na trhu, je obzvlášť dôležité zvážiť, ktoré technológie môžu priniesť okamžité úspory, a to platí aj pre konvenčné hnacie ústrojenstvo.

Výkonná a univerzálne použiteľná

Vo všetkých jazdných situáciách sa výkon motora používa optimálne; vysoký krútiaci moment zabezpečuje dynamický rozbeh autobusu, zatiaľ čo zabudovaný primárny retardér poskytuje efektívne brzdenie. To zachováva prevádzkové brzdy v optimálnom stave a chráni životné prostredie vďaka menšiemu množstvu brzdového prachu. Prevodovka EcoLife je tiež úsporná z hľadiska emisií hluku.

Okrem toho prevodovka zvyšuje hodnotu vozidiel pri ďalšom predaji, pretože EcoLife sa dokonale prispôsobí novým podmienkam - bez ohľadu na to, či to znamená prevádzkovanie na zničujúcich mestských linkách alebo diaľkovú dopravu.