Prvá 9-stupňová automatická prevodovka na svete

Vyšší výkon a nižšia spotreba paliva – s novou 9HP na predné priečne uloženie motora ZF dokazuje možnosť zladenia oboch požiadaviek.

Inovácia prevodovky pre úsporu paliva

ZF je prvý svetový výrobca prevodoviek, ktorý vyvinul modernú automatickú prevodovku pre osobné autá s deviatimi rýchlostnými stupňami. Vysoká účinnosť a zníženie emisií CO₂ sú vynikajúce: v porovnaní so súčasnými bežnými 6-stupňovými automatickými prevodovkami s prednou priečnou inštaláciou je spotreba paliva o 16 percent nižšia pri jazde konštantnou rýchlosťou 120 km/h.

Deväť prevodových stupňov poskytuje krátke dráhy radenia prevodových stupňov pre väčšie pohodlie jazdy a vďaka vysokému odstupu motor pracuje vždy v ideálnom rozsahu otáčok. V dôsledku krátkej reakcie a radiacich časov pod prahom vnímania nová 9-stupňová automatická prevodovka ZF zaručuje zážitok z jazdy a dynamiku – v subkompaktných automobiloch, rovnako ako v kompaktných SUV. Stupne preradenia a dynamika preradenia sa môžu meniť od pohodlných po extrémne športové.

Vďaka svojmu modulárnemu princípu môže byť základná prevodovka prispôsobená podľa potreby: svoje využitie tu nájdu rôzne východiskové prvky a aplikácie pre pohon všetkých štyroch kolies, ktoré sú nákladovo efektívne, vzhľadom na obmedzené inštalačné priestorové podmienky s predným priečnym uložením v osobných automobiloch. Okrem toho štandardná 9HP môže byť vybavená systémom štart-stop.

Tu sa môžete dozvedieť viac o technických podrobnostiach 9HP