Nová generácia 8-stupňovej automatickej prevodovky

Emisné predpisy sa sprísňujú. Na dosiahnutie potrebnej spotreby paliva a zníženie emisií CO₂ vo všetkých triedach osobných automobilov sú potrebné nielen lepšie motory, ale aj účinnejšie prevody, podobné 2. generácii 8HP.

Výrazne účinná

So svojou ďalšou optimalizáciou druhá generácia 8HP 8-stupňovej automatickej prevodovky ponúka ešte väčšie potešenie z jazdy a znižuje spotrebu paliva o ďalšie tri percentá. Voliteľná funkcia štart-stop poskytuje ďalší potenciál na úsporu paliva. Už pri 2. generácii prevodovky bolo možné znížiť už aj tak veľmi nízke straty výkonu 8HP. Dôraz sa kládol predovšetkým na ďalšie zníženie krútiacich momentov a otáčok motora. Tento takzvaný „Downspeeding‟ je kľúčovým faktorom pri dosahovaní ešte účinnejších pohonov.

8-stupňová automatická prevodovka okrem šetrenia paliva prináša tiež špičkovú výkonnosť. Umožňuje pohodlné a dynamické zmeny prevodových stupňov a uľahčuje prácu vodiča. Krátke reakčné a preraďovacie časy pod prahom vnímania zdôrazňujú športový charakter 8HP. Dvojité preraďovanie a priame opakované preraďovacie operácie sú tiež možné. Vďaka flexibilnej modulárnej koncepcii je 8-stupňová automatická prevodovka vybavená tak, aby boli splnené všetky požiadavky: s jedným modelovým radom pokrýva široký rozsah krútiaceho momentu od 220 po 750 Nm. Základná prevodovka môže byť upravená v závislosti od potreby a spôsobu použitia: výsledkom je jedna kompletná generácia prevodovky s rôznymi možnosťami usporiadania – od hybridných pohonov po pohon všetkých kolies.

Ďalšie informácie