ZF v Leviciach

Spoločnosť ZF začala svoje pôsobenie v Leviciach na konci roku 2006 v Priemyselnom parku Géňa. Tri nezávislé prevádzkové jednotky koncernu ZF vybudovali závody na výrobu podvozkových komponentov a komponentov hnacieho ústrojenstva. V súčasnosti sa každoročne vyrábajú milióny týchto dielov.

Začiatok v Priemyselnom parku Géňa

Koncern ZF začal svoje pôsobenie v Leviciach v roku 2006 pod strechou spoločnosti ZF Levice s.r.o. a ZF SACHS Slovakia, a.s. Plánovanie, objednávky, dohľad a konečné schválenie inžinierskych prác, budov a infraštruktúry v Priemyselnom parku Géňa bolo riadené miestnym manažmentom spoločnosti ZF v Trnave. Sériová výroba bola spustená na konci roku 2007.

Prevádzková jednotka Podvozkové komponenty

Prevádzková jednotka Podvozkové komponenty vyrába guľové kĺby a stabilizátory, pričom stabilizátory môžu mať kovový alebo plastový dizajn. Tieto diely sa z Levíc dodávajú zákazníkom po celom svete.

Prevádzková jednotka Moduly tlmenia

Prevádzková jednotka Moduly tlmenia vyrába v Leviciach konvenčné tlmiče nárazov pre osobné vozidlá. Okrem toho sa tu montujú moduly tlmiča, ktoré sa prostredníctvom poskytovateľa služieb dodávajú na linky montáže automobilov v závode zákazníka v presnom čase.

Prevádzková jednotka Moduly hnacieho ústrojenstva

Prevádzková jednotka Moduly hnacieho ústrojenstva vyrába strojovo spracovávané komponenty pre spojky, meniče krútiaceho momentu a dvojhmotové zotrvačníky. Tieto diely sa dodávajú na montážne linky v Trnave a výrobným závodom prevádzkovej jednotky v zahraničí.

Rozšírenie do priemyselného komplexu Levitex

V roku 2010 rozšírila Prevádzková jednotka Moduly hnacieho ústrojenstva svoju prevádzku o priemyselný komplex Levitex. V súčasnosti sa tu vykonáva montáž spojok v malých objemoch.
Dnes je spoločnosť ZF Slovakia najväčším zamestnávateľom v meste Levice a jedným z najväčších zamestnávateľov v Nitrianskom kraji.

Ďalšie informácie