ZF na Slovensku

ZF Slovakia zastupuje koncern ZF na Slovensku. Tri nezávislé prevádzkové jednotky riadia výrobné závody v mestách Trnava, Levice, Šahy, Detva a Komárno. Vyrábajú sa tu komponenty hnacieho ústrojenstva a podvozku hlavne pre osobné vozidlá.

ZF Slovakia je výlučnou dcérskou spoločnosťou podniku ZF Holding Austria GmbH. Jej ústredie sa nachádza v Trnave. Má päť výrobných lokalít, v Trnave, Leviciach, Šahách, Detve a Komárne. V súčasnosti pôsobia na Slovensku tri prevádzkové jednotky koncernu ZF:

  • Prevádzková jednotka Moduly hnacieho ústrojenstva v Trnave, Leviciach a Komárne
  • Prevádzková jednotka Moduly tlmenia v Leviciach a Šahách
  • Prevádzková jednotka Podvozkové komponenty v Leviciach a Detve

Viac o ZF

Význam

Pre koncern ZF na Slovensku pracuje viac ako 3000 zamestnancov a dosahuje obrat vo výške takmer 485 mil. Eur.

ZF Slovakia je významným zamestnávateľom v okrese Trnava a Levice, pričom stále zaznamenáva silný a stabilný rast. Výroba sa rozširuje do okresov Šahy, Detva a Komárno.

Pri pohľade späť na viac ako 20 rokov pôsobenia spoločnosti ZF na Slovensku možno povedať, že nie je iba veľkým výrobným závodom. Na Slovensku už viacero rokov funguje miestny tím v oblasti výskumu a vývoja. Administratívne služby pre všetky prevádzkové jednotky spoločnosti ZF na Slovensku preberá Centrum zdieľaných služieb. Vďaka tomu môže spoločnosť ZF Slovakia vykonávať podporné funkcie ústredia prevádzkovej jednotky.

Všetky podniky koncernu ZF na Slovensku majú silnú základňu miestnych dodávateľov v strednej a východnej Európe. ZF Slovakia je spoľahlivým a konkurencieschopným partnerom pre svojich zákazníkov v automobilovom priemysle po celej Európe a celom svete. V oblastiach výroby, logistiky, kvality a náraďovne majú svoje miesto najmodernejšie technológie. Všetky operácie spoločnosti ZF na Slovensku sú certifikované ohľadom príslušného systému riadenia kvality resp. environmentálneho riadenia podľa ISO TS 16949 resp. ISO 14001. Takisto sa uplatňujú globálne normy koncernu ZF.

Ďalšie informácie