ZF v Detve

Závod v Detve je súčasťou prevádzkovej jednotky Podvozkové komponenty. V prvej fáze nájde v závode uplatnenie približne 100 zamestnancov.

Závod je zameraný na výrobu guľových kĺbov a stabilizátorových tyčí za použitia technológií obrábania, montáže a zvárania.

Závod má široký okruh zákazníkov lokalizovaných vo viac ako 70-tich závodoch na celom svete. medzi kľúčových patria automobilky VW, General Motors, Ford, PSA, Fiat a Renault.

Poklepanie základného kameňa

Dňa 3. októbra 2018 sa v priemyselnom parku Punch Campus Detva konal slávnostný akt poklepania základných kameňov. Slávnostného aktu sa zúčastnili predstavitelia spoločností ZF Slovakia, a. s. a Punch Precision Detva, s. r. o. Trochu netradične išlo o poklepanie dvoch základných kameňov. Jeden symbolizoval začiatok výstavby satelitného závodu ZF BU CC Detva, druhý výstavbu industriálneho parku Punch Campus Detva a závodu Punch Precision Detva, s. r. o.

Aj napriek nie úplne priaznivému počasiu a množstvu blata na pozemku sa ceremónia vydarila. Predstavitelia spoločností a primátor mesta Detva predniesli príhovory. Po príhovoroch nasledoval slávnostný akt poklepania základných kameňov. Spoločné poklepanie obidvoch kameňov len potvrdilo začiatok dobrých vzťahov medzi spoločnosťami. Svoj súhlas s vybudovaním priemyselného parku vyjadril aj primátor mesta Detva, pán Šufliarsky, svojim príhovorom a tiež poklepaním obidvoch základných kameňov.

Pre lokalizáciu nových závodov v meste Detva sa rozhodlo z viacerých dôvodov. Dôležitým aspektom výberu lokality bola vysoká miera nezamestnanosti v regióne Podpoľanie. Cieľom obidvoch spoločností je priniesť prácu ľuďom z Detvy a okolia, a poskytnúť im potenciál rastu. Do úvahy sa bral taktiež vysoký podiel odborníkov a absolventov v technickom odvetví.


Výstavba v priemyselnom parku Punch Campus Detva nabrala rýchle tempo. S prvými prácami sa začalo v júli tohto roku. Po 4 mesiacoch je na pozemku vidieť množstvo odvedenej práce. Koncom novembra 2018 bude výrobná hala spoločnosti ZF BU CC Detva vetru a vode odolná. Predpokladaný začiatok výroby je plánovaný na jar roku 2019. Prvých 38 zamestnancov, ktorí boli prijatí v priebehu roka 2018 sa momentálne zaúča v závode BU CC v Leviciach. Začiatkom roka 2019 sa postupne presťahujú spolu so strojmi do Detvy.

Ďalšie informácie