Części gumowo-metalowe w zawieszeniuStabilność i pewność kierowania

Jak reaguje pojazd w przypadku nierówności drogowych, manewrów omijania? Decydujący wpływ ma na to elastyczne połączenie wysokogatunkowych części gumowo-metalowych pomiędzy poszczególnymi komponentami podwozia. Łożyska gumowe LEMFÖRDER do podwozia zapewniają tłumienie hałasu, optymalną charakterystykę kierowania i stabilność jazdy w sytuacjach krytycznych. Oferta obejmuje łożyska oporowe amortyzatora teleskopowego i łożyska osiowe. W przypadku łożysk osiowych rozróżnia się łożyska wahacza, łożyska mostu napędowego, łożyska wspornika osi i łożyska stabilizatora. Oprócz przegubu nośnego łożysko gumowo-metalowe stanowi najważniejszy przy prowadzeniu kół rodzaj przegubu w zawieszeniu. Tworzy on elastyczne połączenie poszczególnych komponentów podwozia, takie jak np. połączenie pomiędzy wahaczem a nadwoziem pojazdu lub ramą pomocniczą. Odpowiednie wymiary i ukształtowanie tych części pozwalają mieć wpływ na dostosowanie zawieszenia.

Inteligentne połączenie gumy i metalu

Gumowo-metalowy element złączny LEMFÖRDER

Części gumowo-metalowe mają decydujący wpływ na właściwości i bezpieczeństwo jazdy. Wulkanizowane połączenie metalu i gumy przenosi siły naciskowe i siły ciągu oraz izoluje jednocześnie drgania, wibracje i dźwięk materiałowy. Stosowane są one wszędzie tam, gdzie wymagane są połączenia ruchome i jednocześnie amortyzowane: w samochodzie osobowym montowanych jest do 15 różnych części gumowo-metalowych.

Dlatego w przypadku elementów złącznych LEMFÖRDER stosowane są innowacyjnej konstrukcje i zwraca się uwagę na wyjątkowo długą żywotność.

Łożyska gumowo-metalowe LEMFÖRDER w zawieszeniu

Łożyska konwencjonalne są inteligentnie zaprojektowanymi konstrukcjami gumowo-metalowymi lub gumowo-plastikowymi zapewniającymi tłumienie mechaniczne.

Łożyska hydrauliczne lub także hydro-łożyska są dodatkowo tłumione przez olej. Ciecz wewnątrz elementu gumowego zapewnia opór przepływu, który jest w stanie amortyzować uderzenia i drgania. Łożyska hydrauliczne są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest elastyczne łożyskowanie z tłumieniem zależnym od częstotliwości.

Łożyskami hydraulicznymi mogą być:

  • łożyska wahacza,
  • łożyska obudowy mostu napędowego i łożyska wspornika osi,
  • w układzie przeniesienia napędu: poduszki silnika

Pozostałe produkty

Pozostałe informacje