Pierwsza na świecie 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów

Większa wydajność i mniejsze zużycie paliwa — w nowej skrzyni 9HP do silników w przednim układzie poprzecznym firma ZF spełniła powyższe wymogi.

Innowacja w skrzyni biegów, zapewniająca oszczędność paliwa

Firma ZF jest pierwszym na świecie producentem skrzyń biegów, który opracował wyrafinowaną, automatyczną skrzynię do samochodów osobowych z dziewięcioma biegami. Jej wysoka wydajność i redukcja emisji CO2 są niesamowite: w porównaniu z tradycyjnymi obecnie automatycznymi 6-biegowymi skrzyniami biegów montowanymi w układzie poprzecznym z przodu zużycie paliwa jest nawet o 16 procent mniejsze podczas jazdy ze stałą prędkością 120 km/h.

9 biegów umożliwia zastosowanie mniejszych przełożeń, które zapewniają większy komfort jazdy, a dzięki zwiększonym odstępom między nimi silnik pracuje zawsze w idealnym zakresie prędkości. Dzięki szybszym reakcjom i skróconemu czasowi przełączania nowa 9-biegowa skrzynia biegów od ZF zapewnia lepszą dynamikę i większą radość z jazdy — zarówno w samochodach sub-kompaktowych, jak i w kompaktowych SUVach. Punkty zmiany biegów i dynamika przełączenia mogą być różne — od komfortowych po ekstremalnie sportowe.

Modułowa budowa sprawia, że podstawową skrzynię biegów można dostosować do konkretnych wymagań. Pozwala to na ekonomiczne wdrożenie różnych elementów rozruchowych i zastosowanie napędu na cztery koła przy ograniczonej przestrzeni montażowej w samochodach z porzecznie ułożonym silnikiem. Co więcej, standardowa skrzynia biegów 9HP jest zgodna z systemem Start - Stop.

Poznaj więcej technicznych szczegółów dotyczących 9HP