ZF w Polsce

Ogólne informacje

ZF to światowy lider w dziedzinie układów przeniesienia napędu i zawieszenia, a także lider technologii bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. W 2016 r. łączne obroty firmy osiągnęły kwotę 35,2 mld euro. Firma ZF inwestuje każdego roku około 6 procent wartości swojej sprzedaży na prace badawczo-rozwojowe, aby również w przyszłości osiągać sukces przez projektowanie i konstruowanie innowacyjnych technologii. Firma ZF jest jednym z największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. W maju 2015 roku firma ZF włączyła w swoje struktury TRW Automotive, tym samym znacznie powiększając liczbę swoich oddziałów nie tylko na świecie, ale również w Polsce.

ZF w Polsce zatrudnia obecnie ponad 8 tysięcy pracowników, stwarzając tym samym szanse na ich rozwój w ramach struktur aftermarketowych, zakładów produkcyjnych, centrów inżynieryjnych, a także wielu działach centralnych takich jak IT, Finanse czy Zakupy. ZF jest organizacją innowacyjną, która skupia pracowników o zróżnicowanych kompetencjach i kwalifikacjach. Dzięki temu firma bazuje na potencjale doświadczeń wnoszonych przez każdego z członków zespołu.

ZF Aftermarket

Siedziba Przedstawicielstwa ZF Aftermarket w Warszawie przy Rondo ONZ 1.

Przedstawicielstwo ZF Services (aftermarket) rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a od 1996 roku siedziba firmy jest zlokalizowana w Warszawie. ZF Services w Polsce zajmuje się marketingiem, wsparciem sprzedaży oraz wsparciem technicznym, a także koordynacją obsługi procesów zamówień w zakresie produktów marek: ZF, SACHS, Lemförder oraz Openmatics. Firma prowadzi również szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu montażu oraz użytkowania swoich produktów, zarówno dla niezależnych jak i licencjonowanych punktów serwisowych.

Z początkiem 2017 roku nastąpiła integracja dywizji aftermarketowej ZF Services z TRW Automotive Aftermarket, która stała się integralną częścią przedstawicielstwa ZF na rynku polskim. Oba podmioty działają obecnie w ramach nowej struktury ZF Aftermarket w Polsce, która współpracuje obecnie z największymi dystrybutorami branży motoryzacyjnej. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom i bogatemu portfolio markowych podzespołów, cyfrowych innowacji, szerokiej ofercie usług oraz globalnej sieci partnerów serwisowych, ZF Aftermarket cieszy się opinią solidnego partnera i jest drugą pod względem wielkości firmą na światowym rynku aftermarketowym.

ZF Aftermarket oferuje na polskim rynku najwyższej jakości części zamienne: amortyzatory, sprężyny, sprzęgła i koła dwumasowe marki SACHS, układ zawieszenia, elementy układu kierowniczego oraz elementy gumowo-metalowe marki LEMFÖRDER, części układu kierowniczego, zawieszenia oraz hamulcowego marki TRW, a także podzespoły marki ZF, takie jak części do skrzyń biegów oraz zestawy olejowe.