see. think. act.
zf_slide_poland_center_2_CZ_002

ZF v České republice

ZF je v ČR zastoupena v sedmi městech, a to v Klášterci nad Ohří, Žatci, Plzni, Stankově, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Staré Boleslavi. Ve Zlíně se nachází odštěpná pobočka plzeňského vývojového centra. Společnost zaměstnává v zemi přibližně 3 400 lidí.

Výroba v České republice

V tom, co vyrábíme, vidíme budoucnost! Chceš se stát její součástí?

V České republice vyrábíme:
 • Brzdy a jejich komponenty
 • Výkonovou elektroniku pro elektromobily
 • Nápravy pro stavební a zemědělské stroje
 • Převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků
 • Bezpečnostní pásy, zámky západky a horní nastavení
 • Podvozky

Vývoj v České republice

V tom, co vyvíjíme, vidíme budoucnost! Chceš se stát její součástí?

V České republice vyvíjeme:
 • SW a HW
 • Mechatronické prvky
 • Mechanické komponenty

A to pro systémy jako jsou elektropohony, automatické převodovky, adaptivní tlumiče. Nejen pro osobní auta, ale také pro užitkové vozy a průmyslovou techniku.

 • Veškeré komponenty brzdového systému pro osobní automobily
 • Kompletní řešení pro telematiku, sledování zboží a diagnostiku vozidel

Podrobnější informace o jednotlivých pobočkách

ZF Aftermarket ve Frýdlantu - ZF Automotive Czech

Zaměstnavatel roku 2021 – 3. místo v Libereckém kraji

Repasováním výrazně snižujeme naši uhlíkovou stopu a tím šetříme naše životní prostředí. V repasování vidíme budoucnost – pojďte ji tvořit s námi!

ZF Frýdlant, dříve známý jako TRW Automotive Czech s.r.o., vznikl v roce 1999 přesunutím tehdejšího skladu náhradních dílů z mateřského závodu v Jablonci nad Nisou. Distribuce náhradních dílů byla ukončena v roce 2007, ale výrobní činnost specializovaná na výrobu brzdových kotoučů a repase brzdových třmenů a řízení pokračuje úspěšně dodnes.

Vyrábíme brzdy a řízení (nové i repasované) pro významné světové automobilky. V současné době dodáváme jak náhradní díly do velkoobchodní sítě prodejců, tak díly přímo pro výrobce automobilů. Mezi repasované produkty patří například brzdové třmeny, hydraulicky posilované i manuální řízení pro osobní automobily a brzdové třmeny i plně integrované posilované řízení pro nákladní vozidla.

 • Výroba brzdových kotoučů, brzdových systémů a systémů řízení
 • V ZF Frýdlant momentálně pracuje 370 zaměstnanců

ZF v Jablonci nad Nisou - ZF Automotive Czech (výroba)

Zaměstnavatel roku 2021 – 3. místo v Libereckém kraji

Pojďte s námi vyrábět brzdy budoucnosti.

Historie vývoje a výroby brzd začala v Jablonci v roce 1953, založením národního podniku Autobrzdy. Na přelomu století byl závod koupen americkou nadnárodní firmou TRW Automotive, která se v roce 2015 spojila se společností ZF Friedrichshafen AG. TRW se tak stává pátou divizí koncernu ZF s názvem Active & Passive Safety Technology.

Zabýváme se výrobou diskových brzd, mechanických ručních brzd, elektrických parkovacích brzd, předních diskových brzd, elektrických a mechanických aktuátorů. Součástí našeho závodu jsou obráběcí centra, montážní linky, laboratoř, měrové centrum a další odborná oddělení.

Převážná část výroby probíhá v Jablonci nad Nisou. V průběhu roku 2018 byla část obrábění přemístěna do naší nové pobočky v Rychnově u Jablonec nad Nisou. Kromě toho zde byla zavedena i nová unikátní technologie v rámci ZF – barvení brzd.

Jsme hrdí na to, že vyrábíme brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Rolls - Royce, Hyundai, Škoda atd.

ZF v Jablonci nad Nisou - ZF Automotive Czech (vývoj)

Zaměstnavatel roku 2021 – 3. místo v Libereckém kraji

Pojďte s námi vyvíjet brzdy budoucnosti.

Co zahrnuje náš vývoj? Zabýváme se vývojem a konstrukcí součástí brzdového systému a testováním prototypů na testovacích stavech a přímo v autech na testovacích okruzích.

Testujeme také software řídicí jednotky EPB a jednotlivých komponentů.

Vyvíjíme, konstruujeme a testujeme podtlakový posilovač a hlavní brzdový válec s nádržkou brzdové kapaliny, přední i zadní kotoučové brzdy, včetně elektrické parkovací brzdy.

Práce jabloneckého vývoje zahrnuje i testování brzdných asistentů ABS a ESP v různých fázích vývoje i výroby.

Naše oddělení výpočtů realizuje výpočty metodou FEM na virtuálních modelech.
Součástí výpočtů jsou i pevnostní analýzy, topologická optimalizace a dynamické analýzy hluku.

Jsme hrdí na to, že vyrábíme brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Audi, Mercedes, Renault, Peugeot, Hyundai, Škoda atd.

Vývojové centrum se v minulých letech rozrostlo i díky čerpání finančních prostředků z EU.

Realizace projektu "Rozšíření technologického centra"

Soupis majetku pořízeného z dotačního projektu

ZF v Klášterci nad Ohří - ZF Electronics Klášterec

Nemontujeme díly, neskládáme auta.

Jsme specialisté na výrobu čisté technologie budoucnosti.

ZF Group je předním dodavatelem pro automobilový průmysl. ZF Electronics Klášterec, jako člen divize E-mobility, je předním lídrem v zavádění technologií pro elektromobilitu v automobilovém průmyslu.

Výroba vozidel šetrnějších k životnímu prostředí je budoucnost. Proto rosteme!

Z 3000 m2 na 9000m2 výrobní plochy. Naše výroba je chirurgicky přesná a laboratorně čistá. Do našeho týmu hledáme další chytré lidi, kteří spolu s námi, z Česka, změní dějiny automobilového průmyslu.

 • V ZF Klášterec momentálně pracuje více než 500 zaměstnanců.
 • Pobočka se zaměřuje na výrobu výkonových elektronik do elektromobilů.
 • Našimi výrobky jsou vybavovány automobily prestižních značek jako Daimler, BMW apod.

ZF v Plzni - ZF Engineering Plzeň

Zaměstnavatel roku 2021 – 2. místo v Plzeňském kraji

Podílejte se na vývoji aut budoucnosti

ZF Engineering Plzeň s.r.o. se jako vývojové centrum podílí na tvorbě produktů napříč celým portfoliem ZF. To zahrnuje pohonné ústrojí osobních automobilů, nákladních a užitkových vozidel (stavební či zemědělské techniky), autobusů, lodí i letadel. Důležité jsou pro nás také projekty z oblasti eMobility.

Plzeňská pobočka se zabývá oblastí elektroniky a SW, konstrukce, výpočtů a mechatroniky. V roce 2007 pracovalo v ZF Engineering zhruba 50 inženýrů, dnes zde vyvíjí systémy více než 700 talentů.

V plánu je rozšiřovat činnosti i nadále. Například o aplikační centrum, které zprostředkovává vývojářům přímý kontakt s výsledky jejich práce. Nově vyroste na Borských polích také technické centrum vybavené zařízením pro vývojové testy elektromotorů.

Dotační program Potenciál II

Dotační Program Potenciál III

Dotační Program Potenciál IV

ZF v Plzni - ZF OPENMATICS

Pracujeme na inteligentním způsobu propojení celého světa

Řešení pro konektivitu a digitalizaci v průmyslové výrobě 4.0

Máme svoji vizi žít v otevřeném světě, který je bezpečně a inteligentně propojen. Abychom toho dosáhli, vyvíjíme řešení pro budoucnost, která budou podporovat digitalizaci v průmyslu, stejně jako globalizaci v obchodě a logistice. Naše systémy umožňují nové typy přepravy a zároveň dovolují zákazníkům digitalizovat své podnikání a tím šetřit čas a náklady.

Navštivte naše stránky a objevte více o ZF OPENMATICS

Dnes je digitalizace a inteligentní konektivita klíčovým trendem ve všech částech ekonomiky. To je důvodem, který vedl ZF k založení společnosti ZF OPENMATICS, svého specialistu na konektivitu. ZF OPENMATICS poskytuje smart mobility řešení která napomáhají přepravním, logistickým a výrobním společnostem připravit jejich podnikání na budoucnost. Vyvíjíme řešení konektivity v oblasti telematiky, sledování majetku, diagnostiky vozidel a digitalizace průmyslové výroby.

ZF Staňkov

Vyrábějte s námi nápravy a převodovky pro těžkou techniku

ZF Staňkov vyrábí nápravy pro stavební a zemědělské stroje a převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků. Výstavba závodu byla zahájena v říjnu 2008 na „zelené louce“ v Ohučově, sériová výroba byla zahájena v září roku 2009. V současné době se montuje na devíti výrobních linkách více než 600 typů náprav a pohonných jednotek. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří John Deere, Volvo, Caterpillar, Fendt, Toyota, Jungheinrich, Hyster-Yale, Rostselmash.

 • výrobní plocha 13 000 m2
 • v současné době zaměstnáváme cca 230 zaměstnanců
 • produkty dodáváme více než 100 zákazníkům po celém světě

ZF ve Staré Boleslavi - ZF Passive Safety Czech

Připoutejte se s námi

V Řepově u Mladé Boleslavi vznikla v roce 1992 společnost TRW-Carr s.r.o. Původně vyráběla plastové komponenty pro automobilový průmysl. V roce 1995 vznikla v České republice divize bezpečnostní pásy, která nejdříve působila také v Řepově. V říjnu 1998 přesunula svou výrobu do Staré Boleslavi – Hlavenec. V roce 2015 došlo k fúzi společností ZF a TRW. Společnost od té doby nese nové jméno ZF Passive Safety Czech.

 • Hlavním předmětem naší činnosti je výroba bezpečnostních pásů, zámků, západek a horních nastavení, dále pak výroba prototypů a testování výrobků. V současné době zde 132 výrobních linek denně vyprodukuje 80 000 dílů, které jsou dodávány do 160 lokací po celém světě.
 • Naše prototypová výroba spolupracuje na vývoji a výrobě nových generací pásů.
 • Momentálně u nás pracuje kolem 1800 zaměstnanců

ZF ve Zlíně - detašované pracoviště ZF Engineering Plzeň

Podílejte se s námi na vývoji aut budoucnosti

Společnost ZF Group, rozšířila své vývojové aktivity i do Zlína. Nové vývojové centrum oficiálně zahájilo provoz dne 1. 7. 2018. Zázemí našlo přímo v srdci akademického prostředí, a to v budově Fakulty aplikované informatiky, Univerzity Tomáše Bati. Část kanceláří máme přímo ve Vědeckotechnickém parku ICT.

Zlínský tým se zaměřuje na vývoj a testování software pro oblast eMobility.

Pracuje se zde s moderními nástroji pro vývoj embedded SW jako např. převodníky komunikačních sběrnic, signálovými analyzátory a osciloskopy, systémy pro ladění na cílovém hardware, měřicí technikou aj. Můžete se také potkat se stanicemi HIL (Hardware in Loop), na kterých se vyvíjené produkty mohou odzkoušet v simulovaném prostředí odpovídajícímu realitě.
Spolčenost ZF ve Zlíně stále rozšiřuje týmy o další odborníky, ale také o čerstvé absolventy.

ZF v Žatci - ZF Chassis Systems Žatec

Vyrábíme podvozky. Vyrábíme páteř automobilu

ZF Chassis Systems Žatec je nejmladším členem rozrůstající se skupiny výrobních závodů pod značkou ZF v České republice. Jeho výstavba byla zahájena v září 2017 na "zelené louce", v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Tento projekt, který přináší do Čech nejmodernější technologie v oblasti plně automatizované kompletace dílů, je rozdělen do dvou fází.

První začala počátkem roku 2018, kdy se spustila předsériová výroba rohových modulů náprav na ploše 3 500 m2. Na podzim roku 2018 jsme odstartovali sériovou výrobu a náš tým má již 50 spokojených zaměstnanců.

Předsériová výroba druhé fáze projektu, která se rozběhne s rokem 2020, přinese kromě dalších sofistikovaných linek i rozšíření výrobní plochy na 16 000 m2. Sériová plně automatizovaná kompletace předních a zadních náprav bude poté spuštěna o rok později.

Jednotlivé pobočky ZF v České republice

Adresy

Frýdlant
ZF Automotive Czech s.r.o
Frydlant Plant
Žitavská 1421
464 01 Frýdlant
Česko
Telefon: +420 482 364 111
Fax: +420 482 364 112
Hlavenec
ZF Passive Safety Czech s.r.o.
Stara Boleslav Plant
Hlavenec 161
294 74 Hlavenec
Česko
Telefon: +420 326 553 350
Fax: +420 326 910 293
Jablonec nad Nisou
ZF Automotive Czech s.r.o
Jablonec Plant
Na Roli 2405/26
466 01 Jablonec nad Nisou
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Fax: +420 483 354 107
Klášterec nad Ohří
ZF Electronics Klášterec s.r.o.
Klasterec Plant
Osvobozená 780
431 51 Klášterec nad Ohří
Česko
Telefon: +420 474 359 111
Fax: +420 474 569 180
Liberec
ZF Automotive Czech s.r.o
V Horkách 67/6
460 07 Liberec
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Fax: +420 483 354 107
Plzeň
ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Plzeň R&D Center
Univerzitní 1159/53
301 00 Plzeň
Česko
Telefon: +420 373 736 311
Fax: +420 373 736 312
ZF OPENMATICS s.r.o.
Podĕbradova 2842/1
301 00 Plzeň
Česko
Telefon: +420 371 150 000
Fax: +420 371 151 001
Praha
ZF Electronics Klášterec s.r.o.
Prague Office
Ocelářská 35/1354
190 00 Praha
Česko
Telefon: +420 284 080 269
Fax: +420 284 080 269
Rychnov u Jablonce nad Nisou
ZF Automotive Czech s.r.o
Rychnov u Jablonce nad Nisou Office
Tovární 744
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Fax: +420 483 354 107
Staňkov
ZF Staňkov s.r.o.
Stankov Plant
Ohučov 25
345 61 Staňkov
Česko
Telefon: +420 379 410 811
Fax: +420 379 410 812
Zlín
ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Zlin Office
Nad Stráněmi 4511
760 05 Zlín
Česko
Telefon: +420 373 736 311
Fax: +420 373 736 312
Žatec
ZF Chassis Systems Žatec s. r. o.
Žatec Plant
Průmyslová zóna Triangle
Staňkovice
438 01 Žatec
Česko
Telefon: +420 725 505 878