Česká Republika
ZF v České republice ZF v České republice
ZF v České republice

Vítejte u ZF v České republice

ZF v České republice

ZF je v ČR zastoupena v deseti městech, a to v Brně, Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Klášterci nad Ohří, Plzni, Praze, Staňkově, Staré Boleslavi a Žatci. Ve Zlíně se nachází odloučená pobočka plzeňského vývojového centra. Nová pobočka se buduje v Ostrově. Společnost zaměstnává v zemi více než 3 500 lidí.

 • vývojová centra máme v Jablonci nad Nisou, Liberci, v Plzni a Zlíně,
 • výrobní závody se nachází ve Frýdlantu, Jablonci nad Nisou, Klášterci nad Ohří, Staňkově, Staré Boleslavi a Žatci,
 • ZF Aftermarket sídlí ve Frýdlantu,
 • v Praze a Brně se pak nachází pobočky divize CVS.

Výroba v České republice

V tom, co vyrábíme, vidíme budoucnost! Chceš se stát její součástí?

V České republice vyrábíme:

 • brzdy a jejich komponenty;
 • výkonovou elektroniku pro elektromobily;
 • nápravy pro stavební a zemědělské stroje;
 • převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků;
 • bezpečnostní pásy, zámky západky a horní nastavení;
 • podvozky.

Vývoj v České republice

V tom, co vyvíjíme, vidíme budoucnost! Chceš se stát její součástí?

V České republice vyvíjeme:

 • SW a HW,
 • mechatronické prvky,
 • mechanické komponenty.

A to pro systémy jako jsou elektropohony, automatické převodovky, adaptivní tlumiče. Nejen pro osobní auta, ale také pro užitkové vozy a průmyslovou techniku.

 • Veškeré komponenty brzdového systému pro osobní automobily.
 • Kompletní řešení pro telematiku, sledování zboží a diagnostiku vozidel.

Lokality

ZF Aftermarket ve Frýdlantu

ZF Frýdlant, dříve známý jako TRW Automotive Czech s.r.o., vznikl v roce 1999 přesunutím tehdejšího skladu náhradních dílů z mateřského závodu v Jablonci nad Nisou. Distribuce náhradních dílů byla ukončena v roce 2007, ale výrobní činnost specializovaná na výrobu brzdových kotoučů a repase brzdových třmenů a řízení pokračuje úspěšně dodnes.

 • Vyrábíme brzdy a řízení (nové i repasované) pro významné světové automobilky. V současné době dodáváme jak náhradní díly do velkoobchodní sítě prodejců, tak díly přímo pro výrobce automobilů. Mezi repasované produkty patří například brzdové třmeny, hydraulicky posilované i manuální řízení pro osobní automobily a brzdové třmeny i plně integrované posilované řízení pro nákladní vozidla.
 • Výroba brzdových kotoučů, brzdových systémů a systémů řízení.
 • V ZF Frýdlant momentálně pracuje 650 zaměstnanců.

Repasováním výrazně snižujeme naši uhlíkovou stopu a tím šetříme naše životní prostředí. V repasování vidíme budoucnost – pojďte ji tvořit s námi!

Zaměstnavatel roku 2022 – 3. místo v Libereckém kraji

ZF v Jablonci nad Nisou

Historie vývoje a výroby brzd začala v Jablonci v roce 1953, založením národního podniku Autobrzdy. Na přelomu století byl závod koupen americkou nadnárodní firmou TRW Automotive, která se v roce 2015 spojila se společností ZF Friedrichshafen AG. TRW se tak stává pátou divizí koncernu ZF s názvem Active & Passive Safety Technology.

Zabýváme se výrobou diskových brzd, mechanických ručních brzd, elektrických parkovacích brzd, předních diskových brzd, elektrických a mechanických aktuátorů. Součástí našeho závodu jsou obráběcí centra, montážní linky, laboratoř, měrové centrum a další odborná oddělení.

Převážná část výroby probíhá v Jablonci nad Nisou. V průběhu roku 2018 byla část obrábění přemístěna do naší nové pobočky v Rychnově u Jablonec nad Nisou. Kromě toho zde byla zavedena i nová unikátní technologie v rámci ZF – barvení brzd.

Jsme hrdí na to, že vyrábíme brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Rolls - Royce, Hyundai, Škoda atd.

Nejžádanější zaměstnavatel roku 2023 – 2. místo a Zaměstnavatel roku 2022 – 3. místo v Libereckém kraji.

Pojďte s námi vyrábět brzdy budoucnosti.

Co zahrnuje náš vývoj?

Zabýváme se vývojem a konstrukcí součástí brzdového systému a testováním prototypů na testovacích stavech a přímo v autech na testovacích okruzích.

Testujeme také software řídicí jednotky EPB a jednotlivých komponentů.

Vyvíjíme, konstruujeme a testujeme podtlakový posilovač a hlavní brzdový válec s nádržkou brzdové kapaliny, přední i zadní kotoučové brzdy, včetně elektrické parkovací brzdy.

Práce jabloneckého vývoje zahrnuje i testování brzdných asistentů ABS a ESP v různých fázích vývoje i výroby.

Naše oddělení výpočtů realizuje výpočty metodou FEM na virtuálních modelech.
Součástí výpočtů jsou i pevnostní analýzy, topologická optimalizace a dynamické analýzy hluku.

Jsme hrdí na to, že vyrábíme brzdy pro přední světové automobilky. S brzdami z Jablonce jezdí vozy takových značek jako VW, BMW, Audi, Mercedes, Renault, Peugeot, Hyundai, Škoda atd.

Vývojové centrum se v minulých letech rozrostlo i díky čerpání finančních prostředků z EU.

Realizace projektu "Rozšíření technologického centra"

Soupis majetku pořízeného z dotačního projektu

ZF v Klášterci nad Ohří

ZF Group je předním dodavatelem pro automobilový průmysl. ZF Electronics Klášterec, jako člen divize E-mobility, je předním lídrem v zavádění technologií pro elektromobilitu v automobilovém průmyslu.

Výroba vozidel šetrnějších k životnímu prostředí je budoucnost. Proto rosteme!

Z 3000 m2 na 9000m2 výrobní plochy. Naše výroba je chirurgicky přesná a laboratorně čistá. Do našeho týmu hledáme další chytré lidi, kteří spolu s námi, z Česka, změní dějiny automobilového průmyslu.

 • V ZF Klášterec momentálně pracuje více než 600 zaměstnanců.
 • Pobočka se zaměřuje na výrobu výkonových elektronik do elektromobilů.
 • Našimi výrobky jsou vybavovány automobily prestižních značek jako Daimler, BMW apod.

V ZF Electronics Klášterec nad Ohří byla zahájena realizace projektu Zero Emission Factory. Cílem projektu je snížení emisí skleníkových plynů a snížení množství nakupované elektrické energie. Ve dvou etapách se realizuje instalace fotovoltaické elektrárny sloužící pro vlastní spotřebu ZF Electronics Klášterec.

 • V rámci 1. etapy se realizuje stavba fotovoltaické elektrárny na střechách výrobních hal o výkonu 998,00 kWp. Tento projekt je spolufinancován Národním plánem obnovy na základě rozhodnutí ministra průmyslu a obchodu.
 • V rámci 2. etapy se realizuje stavba fotovoltaické elektrárny na zelených plochách o výkonu 412 kWp. Tento projekt je spolufinancován Modernizačním fondem na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

ZF v Plzni

ZF Engineering Plzeň s.r.o. se jako vývojové centrum podílí na tvorbě produktů napříč celým portfoliem ZF. To zahrnuje pohonné ústrojí osobních automobilů, nákladních a užitkových vozidel (stavební či zemědělské techniky), autobusů, lodí i letadel. Jsme specialisti na konektivitu v oblasti pokročilé telematiky a digitalizace vozového parku. Důležité jsou pro nás také projekty z oblasti eMobility.

Plzeňská pobočka se zabývá oblastí elektroniky a SW, konstrukce, výpočtů, vývoje HW a mechatroniky a to jak na funkční, tak i systémové úrovni. Vyvíjíme řešení konektivity v oblasti telematiky, diagnostiky vozidel a digitalizace průmyslové výroby. Zároveň se vývojáři zapojují do vývoje různých SW nástrojů pro automatizaci a umělou inteligenci. V roce 2007 pracovalo v ZF Engineering zhruba 50 inženýrů, dnes zde vyvíjí systémy více než 700 talentů. Růst společnosti nespočívá jen v počtu zaměstnanců, ale i v technologiích, které jsou při vývoji používané, pro příklad můžeme uvést speciální laboratoře pro testování výkonové elektroniky, enviromentální testování.

Největší proměnou prošlo vývojové centrum ve svém rozsahu činností. Za poslední dobu se totiž změnil charakter práce od naplňování dílčích úkolů k projektově orientovaným činnostem s plnou zodpovědností za svěřenou oblast.

Dotační projekt II - program POTENCIÁL - I. VÝZVA

Dotační projekt III - program POTENCIÁL - V. VÝZVA

Dotační projekt IV - program POTENCIÁL - VI. VÝZVA

Dotační projekt V - program POTENCIÁL - VII. VÝZVA

 • jsme partnerem Západočeské Univerzity v Plzni a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně,
 • strategický partner Fakulty aplikovaných věd,
 • strategický partner RICE - výzkumné a inovační centrum v Plzni.

ZF ve Staré Boleslavi

V Řepově u Mladé Boleslavi vznikla v roce 1992 společnost TRW-Carr s.r.o. Původně vyráběla plastové komponenty pro automobilový průmysl. V roce 1995 vznikla v České republice divize bezpečnostní pásy, která nejdříve působila také v Řepově. V říjnu 1998 přesunula svou výrobu do Hlavence u Staré Boleslavi. V roce 2015 došlo k fúzi společností ZF a TRW. Společnost od té doby nese nové jméno ZF Passive Safety Czech s.r.o.

 • Hlavním předmětem naší činnosti je výroba bezpečnostních pásů, zámků, západek a horních nastavení, dále pak výroba prototypů a testování výrobků. V současné době zde 132 výrobních linek denně vyprodukuje 80 000 dílů, které jsou dodávány do 160 lokací po celém světě.
 • Naše prototypová výroba spolupracuje na vývoji a výrobě nových generací bezpečnostních pásů.
 • Momentálně u nás pracuje kolem 1500 zaměstnanců.

ZF Staňkov

ZF Staňkov vyrábí nápravy pro stavební a zemědělské stroje a převodovky do elektrických vysokozdvižných vozíků. Výstavba závodu byla zahájena v říjnu 2008 na „zelené louce“ v Ohučově, sériová výroba byla zahájena v září roku 2009. V současné době se vyrábí na osmi výrobních linkách více než 35.000 ks náprav a 160.000 ks pohonných jednotek. Mezi nejvýznamnější zákazníky patří John Deere, Volvo, Caterpillar, Fendt, Toyota, Jungheinrich, Hyster-Yale.

 • výrobní plocha 13 000 m2,
 • v současné době zaměstnáváme cca 230 zaměstnanců,
 • produkty dodáváme více než 100 zákazníkům po celém světě.

Lokality v ČR
Liberec
Žatec
Hlavenec
Praha
Staňkov
Brno
Zlín
Jablonec
Klášterec
Plzeň
Frýdlant
Ostrov
Brno
ZF CV Distribution Czech Republic s.r.o.
ZF CVS Distribution Austria Representation Office Czechia
Pražákova 1008/69
Štýřice
639 00 Brno
Česko
Telefon: +420 453 428 822
Frýdlant
ZF Automotive Czech s.r.o
Frydlant Plant
Žitavská 1421
464 01 Frýdlant
Česko
Hlavenec
ZF Passive Safety Czech s.r.o.
Stara Boleslav Plant
Hlavenec 161
294 76 Hlavenec
Česko
Telefon: +420 705 629 350
Jablonec nad Nisou
ZF Automotive Czech s.r.o
Jablonec Plant
Na Roli 2405/26
466 01 Jablonec nad Nisou
Česko
Telefon: +420 483 354 112
Klášterec nad Ohří
ZF Electronics Klášterec s.r.o.
Klasterec Plant
Osvobozená 780
431 51 Klášterec nad Ohří
Česko
Telefon: +420 474 359 111
Fax: +420 474 569 180
Liberec
ZF Automotive Czech s.r.o
Liberec Plant
V Horkách 67/6
460 07 Liberec
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Plzeň
ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Univerzitní HQ Plant
Univerzitní 1159/53
301 00 Plzeň
Česko
Telefon: +420 373 736 311
Praha
ZF CV Distribution Czech Republic s.r.o.
CVS Praha Purchasing Office
U Trezorky 921/2
158 00 Praha
Česko
Telefon: +420 543 428 888
Rychnov u Jablonce nad Nisou
ZF Automotive Czech s.r.o
Rychnov u Jablonce nad Nisou Plant
Tovární 744
468 02 Rychnov u Jablonce nad Nisou
Česko
Telefon: +420 483 354 111
Staňkov
ZF Staňkov s.r.o.
Stankov Plant
Ohučov 25
345 61 Staňkov
Česko
Telefon: +420 379 410 811
Fax: +420 379 410 812
Zlín
ZF Engineering Plzeň s.r.o.
Zlin Office
Nad Stráněmi 4511
760 05 Zlín
Česko
Telefon: +420 373 736 311
Žatec
ZF Chassis Systems Žatec s. r. o.
Žatec Plant
Jižní 401
Prumyslová zóna Triangle, Staňkovice
438 01 Žatec
Česko
Telefon: +420 725 505 878