Araştırma ve Geliştirme

Yenilikler ile başarıya ulaşıyoruz

İster sürüş konforu, güvenliği ve dengesi isterse de malzeme yönetimi ve işletme konuları olsun, ZF güç aktarma ve şasi teknolojisi için standartları belirler. ZF, başarısının devamını yenilikçi çözümler ile güvence altına almak için yıllık cirosunun %5'ini araştırma ve geliştirmeye ayırmaktadır. 1915 yılında basit deneyler ile başlayan hikaye bugün küresel bir AR-GE ağı haline geldi.

Sistematik Yenilik

Yeni teknolojilerin sürekli olarak geliştirilmesi ZF için hayati öneme sahiptir. Üreticiler, kendi araçlarını rekabette ön plana çıkaracak yenilikçi ürünler talep etmektedirler.

Daha iyi sürüş dinamiği, konforu ve güvenliği için gibi özelliklerin yanı sıra daha az bileşenler ve düzenekler, gün geçtikçe daha da çok talep edilmektedir. ZF AR-GE ekibi bu zorlukların üstesinden, uzmanlığı ve tüm araç dinamiklerine ilişkin açık anlayışı ile geliyor.

ZF, ürün stratejisinin devamlılığı için, piyasa, müşteri, ürün, teknoloji ve üretimi tüm yenilikler açısından sistematik olarak analiz eden ve değerlendiren bir entegre yönetim sistemi sunmaktadır.

Küresel Ağ

Dünya genelinde binlerce mühendis ve teknisyen AR-GE alanında çalışmaktadır. Burada bölümler ve işletme birimleri, müşteri ihtiyaçlarına en uygun ürünleri geliştirmek için piyasa ve ürün uzmanlığına odaklanıyorlar.

Firmanın AR-GE bölümü, işletme birimlerindeki gelişim ekiplerini desteklerken temel ve teorik araştırmaları yapıyor.

ZF teknolojisi hakkında daha fazlası