Bağlı

ZF OTOMASYONU NASIL GELİŞTİRİYOR?

Otomom olarak direksiyonu kullanan, frenleyen ve hızlandıran OTOYOL SÜRÜŞ DESTEĞİ ile: Uyarlanır Seyir Kontrolü ve Şerit Ortalama Desteğinin birlikte kullanımı öndeki araçla önceden tanımlı bir emniyet mesafesini korumaya yardım eder.

Dijitalleşme, INDUSTRY 4.0'ın çağında üretimde bir devrim başlatıyor. Birbirleriyle iletişim kuran ve insanlarla işbirliği yapan akıllı makinelerin yardımıyla ZF, değer zincirinin tamamında daha da verimli olmayı amaçlamaktadır.

Tüm araç kategorileri için otomatik sürüş fonksiyonları

İşe giderken arkanıza yaslanın ve haberleri okuyun, bu arada aracınız yumuşak bir şekilde sürüşü devralmak için hız göstergesini 130 km/saat'e ayarlar ve sonra da otomatik olarak şerit değiştirir: Gelecekte sürücüyü araç direksiyonunu kullanma ihtiyacından kurtaracak otomatik destek sistemleriyle bu tür senaryolar gerçeğe dönüşüyor. Sürücünün, yolcuların ve trafikteki diğer araç kullanıcılarının emniyetini sağlayacak güçlü sensörler, kapsamlı elektronik kontrol birimleri ve mekatronik sistemler araçların görmesini, düşünmesini ve harekete geçmesine olanak veriyor. Bu tür sistemlerin sadece büyük, son teknoloji lüks araçlarla sınırlı olmamasını sağlamak için ZF şimdiden otomatik sürüş fonksiyonlarını tüm araç kategorilerine yaymak için sürekli çalışıyor.

Otomasyonu kurum içinde etkin bir şekilde kullanıyoruz

İletişim ve dijitalleşme ZF için sadece ürün geliştirme açısından önemli bir rol oynamıyor. Üretim tesislerine baktığımızda burada da dijital dönüşümün, örneğin ihtiyaç duyulduğunda makinelerin bakımı ve tamirinin veya işletim sürecinin optimizasyonunun parçası olarak, uzun zamandan beri devam ettiğini görebiliriz. Son montaj hattı için nakliyat siparişlerini sürücüye mobil tarayıcıları kullanarak gerçek zamanlı olarak aktaran milk-run sistemleri şimdiden ZF'nin gündelik işlemlerinin bir parçasıdır. ZF aynı zamanda tüm üretim sürecinde ayrı parçaları tanımada dijital destekten faydalanabiliyor: BT tabanlı izlenebilirlik sistemleri üretim döngüsünü ve ayrı parçaların yaşam döngüsünü belgelendiriyor ve otomatik iş akışları sayesinde daha da fazla güvenilirlik sağlıyor.