Bezpečná

AKO ZF ZAISŤUJE BEZPEČNOSŤ.

KAMEROVÉ SYSTÉMY ZF umožňujú vidieť vozidlá. V tejto oblasti sa už sústreďujeme na budúce požiadavky: napríklad kamera Tri-Cam4 podporuje najmodernejšie funkcie riadenia so svojimi tromi objektívmi vrátane teleobjektívu a objektívu typu rybie oko.

Vajcia vo viacerých košoch so ŠIROKÝM PORTFÓLIOM VÝROBKOV: ZF so svojim rôznorodým rozsahom odborných znalostí prináša väčšiu pridanú hodnotu a minimalizuje riziká.

Predvídavá minimalizácia rizík

Počítač nepodlieha panike a nezamŕza. Z tohto dôvodu môžu inteligentné systémy na palube automobilu nielen efektívnejšie zistiť nebezpečné situácie, môžu ich tiež – vďaka snímačom, kamerám s vysokým rozlíšením a softvérovým algoritmom, ako aj primeranému výpočtovému výkonu – vyhodnotiť. Môžu tiež rýchlo a primerane reagovať, prakticky bez oneskorenia, s nezávislým brzdením a únikovými manévrami. Technológia v pasívnych bezpečnostných riešeniach, ktoré dnes všetci považujeme za samozrejmé – airbagy a napínače pásov spustené presne v milisekunde – pomôže dostať normu bezpečnosti vo vozidlách na novú úroveň v podobe aktívnych asistenčných systémov vodiča.

Širšia základňa zaisťuje trvalý rast

E-mobilita ilustruje druhy príležitostí, ktoré pre ZF prináša viacúčelové portfólio výrobkov a služieb: ZF získava z tohto hlavného trendu nielen ako dodávateľ riešení pohonu, ktoré spôsobujú, že miestna mobilita s nulovými emisiami je skutočnosťou. ZF hrá tiež významnú úlohu, pokiaľ ide o výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, napr. dodávkami prevodoviek pre veterné turbíny. Široké výrobkové portfólio nielen robí ZF menej závislou na ekonomických cykloch. Technológie a proces know-how z automobilového priemyslu je možné prenášať aj do príbuzných sektorov v menších množstvách a vyššou úrovňou individualizácie, ako je priemysel poľnohospodárskych a stavebných strojov.