Účinná

AKO ZF PODPORUJE AUTOMATIZÁCIU.

Osobné automobily s PREVODOVKOU SO ZÁSUVKOVÝM HYBRIDOM od ZF môžu jazdiť rýchlosťou až 120 km/h bez akejkoľvek podpory zo spaľovacieho motora. Dojazd pri plne elektrickom režime je až 50 kilometrov – v závislosti od kapacity batérie. A tak veľa vodičov pri každodennej doprave vôbec nespustí spaľovací motor.

Kvalita je základným predpokladom v konkurenčnom prostredí. Vďaka účinnému RIADENIU NÁKLADOV A OBSTARÁVANIA, dostanú zákazníci ZF spoľahlivé výrobky a služby za konkurencieschopné ceny.

Nižšie emisie s vyšším výkonom

Väčšia efektívnosť nákladov, nižšie emisie s rovnakým alebo zvýšeným výkonom – to je cieľ, pokiaľ ide o zavádzanie najmodernejších pohonov osobných automobilov. Riešenia elektrického pohonu sú v súčasnosti obzvlášť žiadané. Takéto riešenia musia držať krok s rastúcimi konkurenčnými a cenovými tlakmi, pričom zároveň v rovnakom čase uspokojovať čoraz väčšie očakávania zákazníkov; musia byť efektívne, ale nezmenšovať potešenie z jazdy.

ZF ponúka všetko, čo je potrebné k naplneniu týchto očakávaní. Od jednotlivých hybridných modulov, zásuvkových hybridných systémov, ktoré sa už používajú v mnohých sériovo vyrábaných aplikáciách, cez plne elektrické zadné hnacie nápravy, ktorých sériová výroba má začať od roku 2016. Avšak technici neprestávajú venovať pozornosť tradičným pohonom. Zoberme napríklad druhú generáciu celosvetovo úspešnej 8-rýchlostnej automatickej prevodovky, kde ZF ďalej znížila spotrebu paliva v porovnaní s vysoko energeticky účinnou predchádzajúcou prevodovkou.

Špičková kvalita za nižšiu cenu

Spoľahlivá technológia – rozhodujúci faktor vo všetkých výrobkových aplikáciách. ZF významne prispieva v tomto zmysle so svojim viacúčelovým portfóliom výrobkov. Aby sa zabezpečilo, že to tak bude aj naďalej, orientácia na zákazníka preniká celou Skupinou. To je prístup, ktorý sa prejavuje vo výrobkovej stratégii, v kvalite, cez dostupnosť náhradných dielov a globálnu servisnú sieť.

Aby bola zaistená najvyššia kvalita našich výrobkov a služieb za ekonomické náklady, ZF vytvára nové synergie prostredníctvom integrácie ZF TRW: zdieľanie vedomostí a ďalší rozvoj spoločných noriem ešte viac zlepší kvalitu našich výrobkov. Obstarávanie materiálov týchto dvoch spoločností je tiež spojené – s pozitívnymi dôsledkami pre štruktúru nákladov.